Breaking News :

Novým předsedou Českého svazu chovatelů je Radek Novotný, který stojí za brněnskou výstavou Moravia

Kdo bude novým předsedou Českého svazu chovatelů? Do prosincové volby jde pět kandidátů

Česko zavádí možnost elektronických žádostí o registrační listy CITES, eurocitesy a permity. Papírové časem zruší

Umělá inteligence pomůže díky stovce záznamníků umístěných v pralese monitorovat ary zelené v Kostarice

Arové škraboškoví u soukromých chovatelů: ACTP je začala vyvážet, čtyři ptáci zamířili i na Slovensko

Osud zabavených arů kobaltových v Surinamu a Bangladéši vzbuzuje otázky. Ptáci zmizeli neznámo kam

ACTP vyvezla do Indie nejen ary škraboškové, ale taky ary kobaltové a amazoňany ohnivé. Nejbohatší rodině v zemi

Jak se Zoo Zlín podařilo odchovat dvojzoborožce indické? Prozradí kurátor Václav Štraub na přednášce 9. prosince ve Vlčí Habřině

Jaká je EXOTIKA 2023 v Lysé nad Labem? Vystavuje tukany, aratingy žluté či mutační lorie

EXOTA Olomouc 2023: Návrat ve velkém stylu. Překonala všechny předchozí ročníky

78 druhů exotů a poprvé i sovy a ledňáci: jak vypadala letošní výstava v Třebechovicích pod Orebem?

Dvacítka nevládních organizací tlačí na přísnější podmínky pro obchodování s druhy CITES I v Evropské unii

They’re back! Kennedy Darling, named to return to

Success humble is good not teacher failure makes you

The most Mid-South Farm on Gin Show in them March

Talent crisis gives Aaron Finch his Test-match chance

Klub přátel exotického ptactva vypsal výtvarnou soutěž k výstavě v Botanické zahradě

Botanická zahrada v Praze na AlbertověVýtvarnou soutěž pro děti i dospělé vypsal u příležitosti blížící se 75. výstavy exotického ptactva v Botanické zahradě v Praze na Albertově Klub přátel exotického ptactva (KPEP). Rozdělil ji do tří věkových kategorií (předškolní děti do věku sedmi let, školní mládež od osmi do 15 let a starší děti a dospělí od 16 do 100 let), přičemž do soutěže mohou být přihlášeny kresby či jinak výtvarně zpracovaná díla vztahující se k letošnímu ročníku výroční výstavy KPEP, který začíná již tento pátek 15. srpna. „Z každé kategorie budou vybrána nejlepší díla, která budou vystavena při výstavě Exotika 2014 v Lysé nad Labem v termínu od 30. října do 2. listopadu,“ uvedl klub na svém webu.

Na pomoc dětem s Downovým syndromem

Zájemci o účast v soutěži mají nejpozději do 31. srpna odevzdat svůj výtvor na pokladně výstavy v Botanické zahradě nebo zaslat poštou na adresu ředitele výstavy Ladislava Žohy, Lípová 187, 285 06 Sázava. „V každé kategorii bude vyhlášeno 1. až 3. místo. Výherci budou informování telefonicky, případně mailem. Ceny budou předány na výstavě Exotika 2014. Výherci mají automaticky vstup na výstavu Exotika 2014 zdarma (rodinná vstupenka),“ sdělili pořadatelé. Výherce každé kategorie získá rodinnou vstupenku do zoologické zahrady v Praze a nástěnný kalendář Papoušci, druhý nejlepší rodinnou vstupenku do Papouščí zoo v Bošovicích a stolní kalendář Papoušci a třetí sadu tří kalendářů časopisu Papoušci.

K TÉMATU: Loňská výstava v Botanické zahradě na pražském Albertově nabídla hlavně jihoamerické papoušky

Výstava ve sklenících Botanické zahrady Univerzity Karlovy v Praze potrvá až do 31. srpna. Kromě papoušků na ní bude k vidění i sovice sněžná Hedvika, jejíž klec bude vyzdobena motivy z knih o Harrym Potterovi. „Letošní výstava probíhá ve spolupráci s Domovem Laguna, což je sociální ústav pro postižené Downovým syndromem.  Skupina handicapovaných papoušků je již dost početná (lehčí případy umístěny ve stálé expozici v Botanické zahradě), a tak vznikl nápad propojit postižené papoušky s handicapovanými lidmi. Papouškům tak vznikla nová náplň práce a handicapovaní lidé získali nový životní program,“ uvedli organizátoři výstavy.

KPEP

Soutěží i vystavovatelé: o nejhezčí voliéru

Děti z Domova Laguna v Psárech u Prahy se s papoušky setkali již v červnu při prvním seznamovacím odpoledni přímo v jejich domově. Postižené děti na výstavu v Botanické zahradě vyrábí ozdobné předměty s motivem papoušků a jiných zvířátek, které bude Domov Laguna během výstavy nabízet k prodeji. Současně proběhne i uzavřená soutěž o nejlepší takový výrobek, který bude vybrán ještě před slavnostním otevřením výstavy. „Z nejhezčích výtvorů bude vytvořena výstavka při následné podzimní výstavě v Lysé nad Labem, kde také budou vylosování výherci a odměněni věcnými dary,“ dodal KPEP. Děti si budou moci v Botanické zahradě během výstavy pohrát také s vodními želvičkami v malé kontaktní nádrži.

ČTĚTE TAKÉ: Botanická zahrada v Praze na Albertově má stálou papouščí expozici

Organizátoři tradiční výstavy KPEP chtějí do letošního ročníku vnést trochu více estetiky a po letech vyhlásili také soutěž o nejhezčí výstavní voliéru. „Vítěz bude odměněn věcným květinovým darem. Budou k dispozici čtyři studenti ze zahradnické školy (včetně kantorky), kteří nám s výzdobou budou pomáhat a plánují vytvořit voliéry – „čtyři otevřené krajiny“ – Austrálie, Afrika, Jižní Amerika, Asie. Letos se nebudou používat malé klícky, ale větší skupinové voliéry,“ upozorňují organizátoři výstavy na webu KPEP. Server Ararauna.cz přinese z této výstavy vlastní reportáž.

 

Předchozí článek

Nové druhy jihoamerických papoušků: ara amazonský, aratinga sírožlutý a aztécký, mníšek bolivijský

Dálší článek

Znáte tři nové druhy amazónků? Brazilský, žlutoocasý a západní

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější