Vesničané v Indii zachraňovali stovky papoušků uvězněné v listoví spadlého stromu

Alexandr malýUVNITŘ VIDEO – Na 400 papoušků poraněných či zabitých pádem mohutného stromu v indické vesnici Sevalia ve státě Gujarat zachraňovali místní lidé. Posvátný fíkovník banyán se zřítil po několikadenních deštích, které podemlely půdu a strom neunesl vlastní váhu. Banyány jsou rozlehlé exotické dřeviny, jež mají zpravidla několik kmenů a dosahují výšky až 25 metrů. Tento konkrétní strom využívali alexandři malí jako nocoviště a hnízdiště. Banyán se zřítil nad ránem a mnoho ptáků nestačilo ulétnout. Podle listu The Indian Express jich 60 na místě zahynulo, 115 bylo zraněno a dalších 250 zachráněno a vypuštěno následujícího rána do volné přírody.

„K incidentu došlo v noci, kdy se starý banyán poblíž autobusové zastávky zřítil. I když se nám podařilo zachránit více než 250 papoušků, přes 60 jich bylo rozdrceno padajícími větvami. Dalších 115 poraněných ptáků bylo převezeno do záchranné stanice Asha Foundation v Ahmedabadu,“ řekl deníku manažer lesní správy okresu Taluka, pod který vensice Sevalia spadá. Ptáky pomáhali zachraňovat předevší místní lidé. Alexadři většinou uvízli ve listoví stromu. „Okolo čtvrté hodiny ráno bylo do naší stanice převezeno na 115 ptáků. Zaplnili obě naše ambulantní auta (viz video). Ptáci měli zlomená křídla a nohy momentálně nejsou způsobilí návratu do přírody,“ popsal Harmesh Bhatt z Asha Foundation.

K TÉMATU: V Indii se pět tisíc rodin živí odchytem a prodejem ptáků. Polovinu úlovků tvoří papoušci

Stanice se zraněných papoušků ujme a pokusí se je vyléčit, aby mohli být vráceni zpět do volné přírody. Počítá s tím, že je postupně vypustí na stejném místě, kde došlo k neštěstí. Alexadři malí patří mezi nejčetnější indické druhy papoušků a velmi úspěšně se šíří i řadě dalších zemí světa jako invazní druh. Přežívají ale většinou ve městech a městských parcích, mimo svůj původní areál výskytu se jim ve volné přírodě příliš nedaří. Přímo v Indii je alexandr malý i přes svou hojnost chráněným druhem a úřady zakazují odchytávat papoušky z volné přírody. Přesto se s nimi ve velkém obchoduje na černém trhu.

Úvodní foto: orientalbirdimages.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!