Brněnské výstaviště se po půl roce dočká pravidelné ptačí burzy. Chystají ji teraristé

Fauna Hobby BrnoUVNITŘ TERMÍNY TRHŮ – Půl roku po ukončení brněnských Fauna farma trhů, které se v loňském roce snažily zavést novou tradici velkých ptačích burz na brněnském výstavišti, se chovatelé exotického ptactva dočkají nové pravidelné ptačí burzy v Brně. A opět přímo v prostorách Veletrhů Brno. O „ptačí sekci“ se rozšíří již existující Fauna Hobby trhy, které se dosud zaměřovaly na chovatele terarijních zvířat. Poprvé se takto představí již v neděli 28. února 2016 v Kongresovém centru brněnského výstaviště. „K rozšíření nás vedlo to, že hodně teraristů je současně i chovateli okrasného ptactva (nás nevyjímaje) a také to, že si myslíme, že tu „ptáčkářská“ burza chybí,“ řekla serveru Ararauna.cz organizátorka trhů Zuzana Jasinková.
Fauna Farma trhy proběhly jen třikrát

Fauna Hobby Brno termíny„Chtěli bychom navázat na Fauna Farma trhy, kterých jsme se účastnili jako organizátoři za terarijní sekci, ale které bohužel skončily,“ dodala Jasinková. Fauna Farma trhy v Brně proběhly pouze třikrát, začaly loni v květnu a skončily v červenci. Na úvodní květnovou burzu podle organizátorů přišlo 1 700 platících účastníků, což bylo o něco méně, než očekávali. „Brno je svou velikostí a umístěním v rámci republiky ideální pro zajištění velké účasti. Předpokládáme, že dosáhneme již od počátku minimálně srovnatelnou účast se současnou Kroměříží. Za této situace nebude důvod nepokračovat v pořádání této burzy,“ řekla tehdy Ararauně organizátorka Fauna farma trhů Šárka Mannová.

K TÉMATU: Fauna Farma trhy Brno navštívilo napoprvé 1 700 platících návštěvníků

Kroměřížské prodejní chovatelské výstavy, které pořádá tamní Výstaviště Floria, hned od začátku přilákaly dva tisíce návštěvníků. Brněnská burza však tohoto čísla nikdy nedosáhla, návštěvnost loňských červnových a červencových trhů byla nižší než u květnových. Poté pořadatelé Fauna farma trhů oznámili, že brněnské výstaviště z kapacitních důvodů nebude moci garantovat prostor pro burzy po zbývající letní měsíce, ale k obnovení trhů nedošlo ani na podzim. Na webu Fauna farma trhů se poté objevilo krátké oznámení, že burzy se nadále v areálu brněnského Výstaviště konat nebudou – bez jakéhokoli udání důvodu. Brněnští teraristé se nyní pokusí na snahu svých předchůdců navázat.

Kongresové centrum na brněnském výstavišti, kde se konají Fauna Hobby trhy (Foto: Fauna Hobby Brno)
Kongresové centrum na brněnském výstavišti, kde se konají Fauna Hobby trhy (Foto: Fauna Hobby Brno)

Nová burza nemá přehnaná očekávání

„Na únorovou burzu máme zatím zajištěného jednoho výkupčího ptáků, další řešíme,“ slibuje Zuzana Jasinková. Prodejci exotického ptactva a chovatelských potřeb pro exotáře budou mít vyčleněn samostatný prostor. „Cena za pronájem místa je cena vstupu 40 Kč, objednání je nutné týden dopředu – na emailové adrese Lopinkova.Z@seznam.cz, nebo tel. 608 444 652,“ sdělila Jasinková. Organizátoři budou od prodejců ptáků vyžadovat veterinární potvrzení, že nabízení exoti jsou zdraví. „Kdo ho nebude mít, může si ho zajistit od naší veterinářky na místě,“ ujišťuje organizátorka trhů. Burzy se mají konat každý měsíc s výjimkou července, a to vždy třetí nebo čtvrtou neděli v měsíci.

ČTĚTE TAKÉ: Nová chovatelská burza v Kroměříži napoprvé přilákala dva tisíce návštěvníků. Převládali exotáři

Fauna Hobby Brno mají o poznání skromnější plány s návštěvností než ukončené Fauna farma trhy. „Nyní je naše průměrná návštěvnost cca 550 lidí, očekáváme vzestupnou tendenci,“ říká Zuzana Jasinková. O podobné spojení teraristické burzy a prodeje potřeb pro chovatele okrasného ptactva se pokoušeli i organizátoři pražského Terabazaru. Synergie jim nevydržela ani rok, od loňského podzimu již na Terabazaru prodejci krmiv pro papoušky a další exotické ptáky chybí. Zuzana Jasinková se ale neobává, že by brněnská burza dopadla podobně. Se startem teraristických trhů prý kdysi pomáhali chovatelé exotů a nyní jim teraristé chtějí tuto pomoc vrátit v podobě nových ptačích burz pod jednou střechou s dalšími chovateli.

Úvodní foto: Fauna Hobby Brno
Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 5. až 7. února 2016

Dálší článek

Německé ACTP a katarská Al Wabra si poprvé vyměnili ary škraboškové, kvůli „jiné krvi“

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější