Do Česka dorazí chovatelé arů škraboškových i kurátor Loro Parque, vystoupí na setkání v Kozovazech

Kozovazy titulUVNITŘ PROGRAM A PŘIHLÁŠKA – Doslova hvězdné obsazení bude mít letošní V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva, které se uskuteční v sobotu 19. března ve středočeských Kozovazech. Po loňské premiéře opět dorazí americký chovatel a publicista Tony Silva, autor knihy Průvodce chovem papoušků, jejíž českou přepracovanou a rozšířenou verzi loni vydala redakce časopisu Nová Exota. Vůbec poprvé v České republice vystoupí i zakladatel německého Sdružení pro ochranu ohrožených papoušků (ACTP) Martin Guth s kurátorkou Katrin Scholtyssek, kteří pohovoří o zkušenostech s chovem arů škraboškových, arů kobaltových, amazoňanů ohnivých a amazoňanů mnohobarvých.
To však není ze zahraničních hostů zdaleka vše. Vlastní přednášku v Kozovazech bude mít i Juan Cornejo, kurátor ptáků z Loro Parque na Tenerife, největšího papouščího parku na světě, a rovněž jeden z nejznámějších chovatelů papoušků v Indii Anil Garg. České chovatele mezi přednášejícími zastoupí Martin Smrček, předseda česko-slovenského Forpus klubu, který svým vystoupením na téma „Od neúspěchů k úspěchům v chovu papoušků“ celý seminář zahájí. „Oproti loňskému roku se snažíme zvětšit kapacitu sálu v penzionu Lony v Kozovazech, aby se do něj vešlo 120 až 140 účastníků,“ řekl serveru Ararauna.cz jeden z organizátorů akce Zdeněk Vandělík, zakladatel středočeských setkání chovatelů (původně se konala v Jirnech).

program KOZOVAZY 2016.doc by potucek793

Tlumočení do češtiny bude zajištěno

Setkání slibuje i zajímavou výměnu názorů, Tony Silva na něm totiž vystoupí s příspěvkem o ručním dokrmování papoušků, kterým zareaguje na loňskou přednášku britské chovatelky Rosemary Low na semináři Svět papoušků a lidí. V ní zaznělo, že z ručně dokrmených papoušků vyrůstají psychicky a emočně narušení jedinci. „S tím nemohu souhlasit,“ napsal Silva v lednovém vydání časopisu Nová Exota. „Pokud ptáky dokrmíme pořádně, pak takové problémy řešit nebudeme. (…) Pokud někdo dokrmuje ptáky tak, že se z nich stávají psychicky narušení jedinci, je to způsobeno špatnou procedurou dokrmování,“ dodal. Správně dokrmené ptáky lze podle Silvy bez problémů použít i do chovu.

K TÉMATU: Moc tuků? Naopak, dokrmovací směsi pro papoušky jich mají málo, upozorňuje Tony Silva

Účast zahraničních speakrů na letošním setkání v Kozovazech se prakticky nijak neprojeví na ceně účastnického poplatku. Organizátoři požadují za celodenní akci včetně oběda, nealkoholického nápoje, kávy a zákusku 850 korun za osobu, členové Klubu přátel exotického ptactva a Asociace chovatelů exotického ptactva zaplatí 750 korun. Zájemcům lze zajistit i večeři a ubytování přímo v penzionu Lony, k dispozici bude i uzavřené parkoviště zdarma. Přednášky zahraničních hostů budou překládány do českého jazyka, zájemci si budou moci s přednášejícími během akce i po ní volně podiskutovat. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o letošní 11. ročník V.I.P. setkání chovatelů pořadatelé doporučují zaslat přihlášky co nejdříve. Formulář lze stáhnout z webu www.kpep.cz.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..