Kuvajtská policie neuznala papouškovo napodobování milostné konverzace za důkaz nevěry

Žako velkýKuriózním případem manželské nevěry, v níž měl roli klíčového „svědka“ sehrát ochočený papoušek, se zabývali policisté v kuvajtském hlavním městě Kuvajt City. Žena, která podezřívala svého manžela z nevěry s pokojskou, jim předložila jako důkaz papouška, jež se naučil opakovat mužovo koketování s mladou dívkou. „Nejprve sepsala stížnost na policejní stanici v Hawalli, a policejní úředníci případ převzali k prošetření,“ informoval kuvajtský deník Al-Shaded. Papoušek si měl údajně libovat v používání nově naučených slov, což se ženě pochopitelně nelíbilo.
Obviněný manžel byl chováním papouška nemile překvapen a pokaždé, když pták zopakoval milostnou komunikaci, byl hodně nervózní. To ženu utvrdilo v přesvědčení, že při setkání manžela s pokojskou nešlo jen o pouhé koketování. „Vyšetřovatel však dospěl k závěru, že případ by neměl být považován za trestný čin, protože neexistuje dostatek věrohodných důkazů,“ uvedl list Al-Shaded. Nebylo to poprvé, kdy se z ochočeného papouška měl stát klíčový svědek trestného činu. Americká justice loni řešila případ vraždy, již měl rozklíčovat papoušek žako jménem Bud. Pták se podle všeho stal svědkem střelby na svého majitele.

Papoušek jak svědek vraždy?

Chovatel Martin Duram byl v květnu 2015 zastřelen ve svém domě v americkém státě Michigan. Na stejném místě byla nalezena i jeho žena Glenna Duramová, rovněž s průstřelem hlavy. Policisté původně případ řešili jako dvojnásobnou vraždu, později ale soudní lékař upozornil na fakt, že žena zemřela o víc než hodinu později než muž. Na vyšetřovatele se navíc obrátili příbuzní zastřeleného páru, kteří zaznamenali nezvyklé chování papouška Budyho. Žako napodoboval zesnulé manžele při hádce. „Myslím si, že byl u toho, slyšel jejich hádku a napodobuje ji,“ řekl televizi NBC News otec zastřeleného chovatele Charles Duram.

K TÉMATU: Žena skončila u soudu kvůli nadávkám, kterými papoušek častoval její sousedku

Během vyšetřování také vyšlo najevo, že manželské hádky u Duramových byly na denním pořádku. Pár se přel kvůli finanční situaci, manželé totiž propadli hazardním hrám. Žena dokonce muži opakovaně vyhrožovala sebevraždou. Michiganský prokurátor Robert Springsted po zhlédnutí videa, na kterém papoušek napodobuje klíčovou hádku mezi manželi, nakonec žaka neuznal jako věrohodného svědka a klíčový důkaz pro potvrzení varianty, že muže během hádky zastřelila žena, která si později sama vzala život.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..