Zoo Ústí nad Labem opět hledá ředitele. Už třetího za čtyři roky

Pouhých čtrnáct měsíců vydržel ve funkci ředitele ústecké zoologické zahrady Lubomír Moudrý, který na sklonku předloňského roku zvítězil ve výběrovém řízení vypsaném magistrátem města Ústí nad Labem. Na sklonku února a března Moudrý oznámil svou rezignaci z důvodu častých neshod s dozorčí radou zoo, v níž sedí hned tři bývalí ředitelé ústecké zoo. Zřizovatel zahrady tak hledá nového ředitele, již třetího za poslední čtyři roky. Pokud by se počítali i dočasní ředitelé a zástupci, kteří zoo vedli v mezidobí mezi nástupy řádných ředitelů, půjde již o šestého vrcholného manažera od roku 2013.
„Není to příjemná situace, protože při každé výměně ředitele se čas v zoo na chvíli zastaví, zejména v oblasti plánů, rozhodování a dalšího směru, kudy se zoo bude ubírat,“ konstatuje zoo ve svém pravidelném měsíčníku Střípky ze zoo. Lubomír Moudrý plánoval například novou expozici pro zoborožce a nové voliéry pro papoušky. „Za dobu jeho působení (od 1. ledna 2016) vznikla řada záměrů, byly rozpracovány různé projekty, začaly se realizovat konkrétní akce. Za mnohé lze vyzdvihnout projekt Tučňáci jdou do zoo, který znamená reklamní a mediální kampaň, ale i probíhající stavební práce na nové expozici,“ stojí dále ve zpravodaji. Právě stavební práce se ale staly jednou z příčin sváru s dozorčí radou zoo.

Archivní záběry velké voliéry arů v ústecké zoo

Vraťte odvolaného Bálka, žádá opozice

Podle člena dozorčí rady a bývalého ředitele ústecké zahrady Bořka Voráče měla dozorčí rada výhrady k tomu, že zoo nechává v mrazech opravovat silnice a že nepřerušilo stavební práce v pavilonu orangutanů poté, co se v něm narodilo mládě. To posléze uhynulo. Pitva prokázala, že příčinou bylo krvácení do mozku způsobené úderem do hlavy. Souvislost se stavebními pracemi na pavilonu ale nelze prokázat. Podle předsedy dozorčí rady Václava Poživila odcházející ředitel po dozorčí radě požadoval řešení vnitropersonálních změn a stížností zaměstnanců, které je plně v kompetenci managementu zoo.

K TÉMATU: Pátý ředitel Zoo Ústí nad Labem za poslední dva roky: 1. ledna nastupuje Lubomír Moudrý

Ústecký magistrát chce uvolněnou funkci obsadit novým ředitelem co nejdříve. Podle primátorky Ústí nad Labem Věry Nechybové do dvou týdnů vypíše nové výběrové řízení. Nový ředitel by měl nastoupit v průběhu května. „Ideálně by to bylo od dubna, ale to asi nestihneme, ale spíše třeba květen,“ řekla Nechybová Ústeckému deníku. Opoziční strany v Ústí nad Labem žádají, aby se do funkce vrátil Jiří Bálek, který zahradu vedl před Lubomírem Moudrým a jehož rada města odvolala. Primátorka to však odmítla se slovy, že rozhodnutí o odvolání nelze anulovat a Bálek se může jako všichni ostatní přihlásit do nového výběrového řízení.

Úvodní foto: Zoo Ústí nad Labem
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..