Papoušci z Laguny se představí 27. května na Dětském dnu v Bioparku Štít u Chlumce nad Cidlinou

Opuštění a hendikepovaní papoušci, o něž se stará Společnost Laguna, obohatí program Dětského dne, který na sobotu 27. května připravuje soukromý Biopark Štít u Chlumce nad Cidlinou. Návštěvníci parku se budou moci pomazlit s ochočenými ary a kakaduy a vyfotit se s nimi, sdělila serveru Ararauna.cz ředitelka Společnosti Laguna Magdalena Žohová. „Biopark Štít je soukromý zoopark, kde jsou hlavně velké kočkovité šelmy, opice, kozy, králíčci pro děti, poníci, ptáci a další zvířata,“ přiblížila šéfa Laguny. Během dětského dne budou k vidění i volně létající papoušci, které přijedou představit zástupci skupiny Uzavřená křídla z Prahy.
Laguna plánuje s Bioparkem Štít užší spolupráci. „Do budoucna tam uvažujeme vybudovat pavilon Laguny, kde by byla hlavně velká voliéra se vstupem pro návštěvníky. Pořád se na nás obrací lidé s prosbou jít se seznámit a pomazlit s papoušky Laguny. Proto připravujeme toto zařízení,“ vysvětlila Magdalena Žohová. „Jedná se zatím o předběžné plány, ale 27. května budeme mít k dispozici velkou voliéru v parku, do které přivezeme kakaduy a ary, takže si to budeme moci vyzkoušet nanečisto,“ dodala. Společnost Laguna sídlí v Praze, hlavní zázemí pro papoušky má v Botanické zahradě Univerzity Karlovy na Albertově.

Laguna by ráda vlastní komplexní záchranné centrum

Právě v Botanické zahradě nechala Laguna předloni postavit velkou proletovou voliéru, do níž vede průlet z hlavního skleníku, kde má Laguna umístěné klece a vnitřní voliéry s papoušky. Voliéra ale není průchozí, slouží hlavně papouškům, aby se mohli dostat na čerstvý vzduch, přímé sluneční světlo i na déšť. Ani zázemí Laguny v Botanické zahradě není přístupné veřejnosti, protože se nachází v patře nad hlavním vchodem do skleníků, kde není příliš mnoho prostoru. Proto Laguna už delší dobu hledala místo, kde by mohla nabídnout těsný kontakt s papoušky. Pokud to dobře dopadne, měl by tímto místem být právě Biopark Štít u Chlumce nad Cidlinou.

ROZHOVOR: Magdalena Žohová: Postižení papoušci mají právo na život, Laguně se daří nacházet jim nové majitele

Plány Laguny jsou ale mnohem ambicióznější. Jak přiblížila Magdalena Žohová v loňském rozhovoru pro Araraunu, snem společnosti je vybudovat vlastní komplexní záchranné centrum. „Chceme vytvořit středisko s velkou budovou a zahradou. Mám takovou představu, že to bude opravdu rozdělené podle toho, jak na tom budou jednotliví ptáci po zdravotní nebo psychické stránce. A chci tam mít i oddělení veteriny, aby tam mohl být nastálo nějaký veterinář, který by tak byl v dosahu,“ doplnila další zástupkyně Laguny Aneta Vychytilová. Nyní má Laguna problém například s karanténou nově příchozích papoušků, které si musí Magdalena Žohová vozit domů a teprve po karanténě je může zařadit mezi ostatní papoušky.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..