Rybář shání papouščí peří na výrobu speciálních mušek na chytání lososů

UVNITŘ VIDEO – Se speciální prosbou se obrátil na redakci serveru Ararauna.cz rybář Břetislav Kašpar, výrobce speciálních mušek na lov lososů. Shání peří z arů araraun i jiných papoušků, které by mohl použít při výrobě těchto mušek. „Ve volném čase váži klasické lososí mušky, a na ně sháním peří z ary ararauny, především ocasní a pak také žluté peří z arů arakang (s modrým koncem nebo i bez). Jsem ochoten za ně i zaplatit,“ popsal rybář s tím, že peří z papoušků se mu jen velmi těžko shání. Oslovil sice už některé české chovatele, ale zatím bez úspěchu. Jako ukázku přiložil fotografii mušky s názvem May Queen.
Speciální rybářské mušky s papouščím peřím bývají pět až sedm centimetrů dlouhé, na jejich výrobu je nejlepší ocasní peří, ale podle Břetislava Kašpara lze použít prakticky i jakékoli jiné. Jak se takové peří používá a jaké mušky z něj mohou vzniknout, je vidět na speciálním YouTube kanálu, který výrobce provozuje. Na stránce B&K ‖ Břetislav Kašpar – Fly Fishing & Fly Tying je 38 videí s různými druhy mušek, z nichž některé evokují skutečné larvy, jiné zase křídla hmyzu nebo motýlů. Právě motýlí křídla mají připomínat papouščí pírka na rybářské mušce.

„Na každou mušku potřebuji dvě pírka, která se umisťují proti sobě,“ popisuje Břetislav Kašpar. Peří by mělo být čisté a bez vad. Pokud jste ochotni panu Kašparovi pomoci, můžete se mu ozvat na e-mail bretik1@gmail.com, případně do redakce Ararauny a my vzkaz výrobci předáme.

Úvodní foto: Břetislav Kašpar
2 komentářů

  1. Registracezaku napsal:

    Všechno by bylo super kdyby email fungoval. Tak jak asi funguji tyto stránky a vsadím se o můj chov papoušků ze v patek tady zase bude místo článku seznam burz a výstav 🙂

    • Jan Potůček napsal:

      Ano, v pátek tu bude seznam burz a výstav na víkend jako každý týden a jako to je ostatně už několik let. Pokud se Vám to nelíbí, nemusíte sem chodit. Nejsme státní médium, nemusíte si za nás platit a nemáme žádnou povinnost tu vydávat nějaké články. Je to čistě soukromá aktivita, záliba, které věnuji svůj volný čas, kterého je pomálu. Každý má šanci založit si vlastní web a dělat ho lépe – pokud je ochotný tomu ten čas, energii a peníze dát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..