Olomouc zkusí vlastní ptačí burzu na Výstavišti Flora. Premiéra se kryje s burzou ve Zwolle

Nešťastný termín si zvolili pořadatelé nových ptačích trhů v Olomouci pro svoji premiéru na Výstavišti Flora. Pořádají ji v sobotu 23. září, kdy se řada českých, slovenských, ale i polských a dalších chovatelů zúčastní největší evropské ptačí burzy v holandském Zwolle. Do největšího olomouckého výstavního pavilonu A, který dobře znají návštěvníci mezinárodní výstavy exotického ptactva Exota Olomouc, by tak nemusela dorazit podstatná část prodejců i zákazníků. Organizátoři musí spoléhat na chovatele, které neláká zdlouhavá cesta do Zwolle a najdou si čas v týdnu mezi malou a velkou ptačí burzou v blízkém Přerově.
Olomoucké ptačí trhy pořádají stejní lidé jako Fauna trhy na ostravské Černé louce. „Půjde ale o úplně novou akci, která nebude mít s Ostravou nic společného,“ vysvětluje jeden z organizátorů David Kopeček, na jehož jméno je registrovaná internetová doména www.ptacitrhy.cz, na které fungují oficiální stránky Olomouckých ptačích trhů. Na stejnou adresu návštěvníky přesměrovával i web www.aquatera.cz, který původně sloužil teraristické burze Aquatera v Olomouci, jež se bude konat ve stejný den jako Olomoucké ptačí trhy, tedy v sobotu 23. září, rovněž na Výstavišti Flora.

Organizátoři Olomouckých ptačích trhů si registrovali lukrativní internetovou doménu www.ptacitrhy.cz (Screenshot: Ararauna.cz)

O burze uvažovali i pořadatelé Exoty Olomouc

Podle Davida Kopečka však nelze obě akce spojovat a do budoucna by se nemusely konat ve stejný den. „Nebude, nebo nemusí být vždy součástí Olomouckých ptačích trhů,“ říká o Aquateře Olomouc. „Proto jsme zvolili jiný název akce a jiné otevírací hodiny. Lidé by pak mohli hledat sortiment, který by na dané akci nemusel být, pokud bychom obě burzy pořádali odděleně,“ dodal Kopeček. V Olomouci by mohl být podle Davida Kopečka časem postaven i další výstavní pavilon, areál by mohl být oplocen a uzavřen. „Takové podmínky by byly pro tuto akci snad ideální,“ míní organizátor, který stojí nejen za Olomouckými ptačími trhy, Aquaterou Olomouc a ostravskými Fauna trhy, ale také Aquaterou Brno a Aquaterou Kroměříž.

K TÉMATU: Exota Olomouc 2016 vystavila 13 druhů arů a loriů, nejucelenější kolekce v České republice

O vlastní ptačí burze na olomouckém Výstavišti Flora uvažovali i pořadatelé Exoty Olomouc. Jednu dobu totiž hrozilo, že na přerovském výstavišti budou muset skončit tamní ptačí trhy, vůbec největší akce svého druhu v České republice, na kterou jezdí i chovatelé z Polska, Slovenska a Maďarska. Přerovská burza se však jen dočasně přestěhovala do náhradních prostor a po rekonstrukci výstaviště bude mít k dispozici lepší lokaci než v minulosti. Pořadatelé Exoty Olomouc si proto nápad s vlastní ptačí burzou rozmysleli. Ani plánované Olomoucké ptačí trhy ale nemusí v konkurenci Přerova obstát. Do konce letošního roku se mají konat jen dvakrát. Kromě 23. září ještě 25. listopadu. Přerovská burza je každé dva týdny, z toho jednou měsíčně „velká“.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Předchozí článek

Západočeská Zoo Plasy dopárovala ary hyacintové. Jde o odchovy Zdeňka Špalka

Dálší článek

Čtvrtý australský stát hlásí objev papouška nočního: v Jižní Austrálii byl zjištěn po více než 100 letech

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější