Nejen teflon zabíjí papoušky. Žena usmrtila devět andulek výpary z pečících sáčků

Nečekané následky měla večeře na den díkůvzdání v rodině chovatelky andulek Ayeshy El-Maghribi AbouTaleb. Žena koupila v americkém obchodním domě Walmart krocana od společnosti Jenni-O v pečících sáčcích. Během pečení v troubě se ze sáčků začaly uvolňovat výpary, které postupně zabily devět z více než padesáti andulek chovaných v domě Ayeshy El-Maghribi AbouTaleb. Nešťastná žena se svěřila se svojí zkušeností na Facebooku a požádala své přátele, aby informaci sdíleli. „Zdá se, že ty pečící sáčky jsou pro ptáky toxické. Do půl hodiny od vložení krocana do trouby začali ptáci umírat,“ popsala žena.
Její manžel Mohamed AbouTaleb nejprve našel na dně klece dvě andulky, potom začaly postupně hynout další. „Doslova jsme popadli všechny klece a rychle s nimi vyběhli ven z domu. Večer jsme je přemístili do garáže. Přišli jsme o devět andulek a vůbec jsme netušili, že by jim pečící sáčky mohly vadit. Dcera se na internetu dočetla, že sáčky na pečení jsou pro ptáky toxické. Mám hodně knih o chovu ptáků a čtu o nich články na internetu, ale na nic takového jsem nikdy nenarazila,“ uvedla Ayesha El-Maghribi AbouTaleb. „Už nikdy nebudeme kupovat dalšího krocana v pečícím sáčku a rozhodně ne od Jenni-O.“

Krocan v pečícím sáčku od Jenni-O. Stejný výrobek usmrtil devět andulek. (Foto: Popsugar-assets.com)

Mělo být varování na obalu?

Žena ze smrti andulek viní i dodavatele zmraženého krocaního masa. Měl podle ní měl na obal výrobku doplnit varování, že výpary ze sáčku na pečení jsou toxické pro ptáky. Proto se rozhodla zveřejnit fotografii mrtvých andulek a zajistit jí co největší sdílení, aby se informace o dalším potenciálním nebezpečí pro domácí mazlíčky rozšířila mezi co nejvíc lidí. Krutý snímek sdílelo 29 tisíc lidí. Část uživatelů Facebooku ale chovatelce začalo zasílat nenávistné zprávy. „Přestaňte mi prosím posílat takové zbabělé vzkazy. Jen se snažím zachránit další ptáky před nebezpečím a ochránit další chovatele papoušků od utrpení z tak strašné ztráty!“ vzkázala jim Ayesha El-Maghribi AbouTaleb.

K TÉMATU: Němec žaluje výrobce teflonové trouby kvůli úhynu dvou ochočených papoušků

Mezi chovateli papoušků je všeobecně známý fakt, že pro ptáky jsou toxické výpary z teflonového nádobí. Už po dvou až třech minutách vaření na teflonové pánvi se začínají z povrchu nádobí odpařovat plyny, které způsobují nevratné poškození plic a vedou k udušení zvířete. Papoušek přitom nemusí být přímo v místnosti, kde se teflonové nádobí používá, ale třeba i ve vedlejším pokoji, kde jsou otevřené dveře. Otrava teflonem vede ke krvácení do plic a vede k jejich edému, jehož následkem je právě udušení. Pokud je papoušek přímo v místnosti, kde se vaří na teflonovém nádobí, může uhynout do několika málo minut.

Úvodní foto: Ayesha El-Maghribi AbouTaleb
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..