Organizace upozornila na týrání papoušků v síti zverimexů, americká policie zakročila

UVNITŘ VIDEO – Zabavováním zvířat a vyšetřováním provozovatelů sítě obchodů s domácími mazlíčky a chovatelskými potřebami PetSmart v americkém Brandonu skončila kauza týrání zvířat, na kterou upozornila organizace PETA (People for the ethical treatment of animals, česky Lidé za etické zacházení se zvířaty). Zaměstnanec zverimexu pořídil otřesné záběry a videa, která dokazují zanedbávání zvířat, absenci veterinární péče a nevhodné umístění jedinců do malých prostor. Materiál poskytl organizaci PETA, která z něj vytvořila video, které umístila na portál YouTube.com (viz níže) a podala na provozovatele PetSmart trestní oznámení.
Policie následně zasáhla nejen v prodejně v Brandonu, ale i v dalších provozovnách PetSmartu v Nashvillu a Peorii v Arizoně. Přímo v Brandonu aktivisté upozornili na případ nemocné a dehydrované andulky jménem Valencia, která zůstala bez krmiva, stejně jako řada dalších zvířat, jež se zranily během hurikánu Irma a personál prodejny jim neošetřil rány. „Tento důkaz v podobě nemocných a zraněných zvířat, jimž byla odepřena první pomoc i následná veterinární péče, takže pomalu umírala ve velkých bolestech, je patřičným důvodem k tomu, aby lidé přestali nakupovat u společnosti PetSmart, dokud se nepřestane zabývat obchodem s živými zvířaty a nepřejde pouze na chovatelské potřeby,“ prohlásila viceprezidentka PETA Daphna Nachminovičová.

Mluvčí sítě zverimexů: Prověřujeme pravost videa

Úřady v Nashvillu zasáhly krátce po policii v Brandonu a podle listu Nashville Tennesseean zabavily větší množství zvířat. Nachminovičová v reakci na policejní akce projevila přání, aby stejný zásah proběhl co nejdříve i v prodejnách na území regionu Hillsborough. „PETA naléhavě žádá úřady v Hillsborough County, aby následovaly příkladu Nashvillu a okamžitě zahájily vyšetřování a vedly k odpovědnosti každého zaměstnance PetSmartu, který má co dočinění se zanedbáváním zvířat,“ uvedla. Organizace rovněž upozornila na fakt, že zvířata do sítě obchodů PetSmart dodává společnost Sun Pet, Ltd., která v roce 2016 po upozornění PETA čelilo inspekci ze strany ministerstva zemědělství.

K TÉMATU: Týrání papoušků ve zverimexech: běžná praxe, proti které nikdo nezasáhne

Představitelé PetSmartu však, jak se zdá, nepovažují policejní vyšetřování v několika svých prodejnách za důkaz systémové chyby ve svém podnikání. Podle mluvčího společnosti se PetSmart vždy snaží vyhovět všem potřebám domácích mazlíčků chovaných v této síti prodejen. „Posílíme tým spolupracovníků v našich obchodech, aby zaměstnanci dělali, co je potřeba a zajistili potřebnou péči všem mazlíčkům. Dostanou také jasný návod, v jakých případech je třeba okamžitě zajistit veterinární péči. Obvinění bereme vážně a úzce spolupracujeme s úřady v Bellevue, abychom získali relevantní fakta. Dále také prověřujeme autenticitu videa, vzhledem k tomu, že některém záběry na něm jsou staré již několik let,“ dodal mluvčí.

Úvodní foto: PET.org
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..