Ptačí burza ve Zwolle je zachráněna, má nového pořadatele i web. První se uskuteční 23. února

Největší ptačí burza v západní Evropě a patrně na celém kontinentu, jež se koná dvakrát ročně v holandském Zwolle, nezanikne. Po oznámení původních pořadatelů, že z důvodu vysokého věku a nezájmu mladších členů sdružení o převzetí organizačních povinností vypověděli smlouvu s provozovatelem výstaviště ve Zwolle, se pořádání akce ujala společnost Heesakkers Jde o výrobce krmiv JH Bird z nizozemského Erpu, který se nachází 150 km jižně od Zwolle. Spolupořadatelem burz bude majitel zwollského výstaviště, společnost IJsselhallen Zwolle. Obě firmy vstoupí do chovatelské organizace Vereniging de Volièrevriend, která původně trhy pořádala.
Noví organizátoři zároveň spustili nový web ptačí burzy na adrese www.zwollevogelmarkt.nl, kde oznámili termín jarní burzy na 23. února 2019. Půjde již o 69. ptačí burzu ve Zwolle, jež se koná pravidelně po dobu 34 let. „Ve světě milovníků ptáků zapůsobila zpráva o ukončení trhů ve Zwolle jako bomba. Krátce poté se ředitel výstaviště Toni Denneboom obrátil na společnost Heesakkers, dlouholetého prodejce produktů JH Bird na burzách ve Zwolle a společně se dohodli na zachování a organizaci trhů do budoucna,“ uvádí noví pořadatelé na tomto webu. „Nalezli jsme ideální řešení, takže jsem přesvědčen, že ptačí trh bude moci pokračovat ještě dlouhá léta,“ uvedl Toni Denneboom.

Nový web ptačí burzy v holandském Zwolle (Zdroj: JH Bird Events BV & IJsselhallen Zwolle)

Stoly a vstupenky lze objednávat již nyní

Od 1. prosince lze na novém webu ptačí burzy ve Zwolle objednávat stoly a kupovat vstupenky na únorové trhy. Pronájem prostor pro prodej ptáků a chovatelských potřeb vyjde na 12,50 euro za metr, u prostor podél vnějších stěn výstavních hal platí cena 17,50 euro za metr a přednost zde mají dlouholetí prodejci. Vstupné na burzu bude 7 euro při nákupu vstupenky předem přes internet nebo 8 euro na místě. Děti do šesti let budou mít vstup na burzu zdarma. Další organizační pokyny jako otevírací hodiny, či čas pro navážení zboží, zatím noví organizátoři nezveřejnili. Dá se ale předpokládat, že zachovají stejné časy, které byly doposud u burz pořádaných přímo chovatelským spolkem Vereniging de Volièrevriend.

K TÉMATU: Největší evropská ptačí burza ve Zwolle končí. Nejsou lidi, vysvětlují organizátoři

Ptačí burza ve Zwolle je vítaným cílem českých i slovenských chovatelů. Pravidelně na ni vypravuje autobus i specializovaná cestovní kancelář Primaroute, případně i Klub přátel exotického ptactva (KPEP). Z dvou termínů ročně bývá zajímavější podzimní trh, který se koná v druhé polovině září a na nějž chovatelé vozí aktuální odchovy papoušků, ale i dalších exotických ptáků. Ve Zwolle bývají často k dostání také pěvci a drobní evropští ptáci, malí tukani, vousáci, bahňáci a další ptáci. Pravidelně zde nechybí výrobci prodejci celé řady značek krmiv pro ptáky, ptačích budek, provazů, vitamínových doplňků, přenosek, klecí, voliér a dalších pomůcek pro chovatele.

Úvodní foto: JH Bird Events BV & IJsselhallen Zwolle
Předchozí článek

Odvrácená strana burzy v Reggio Emilia: 70 zabavených ptáků, krádeže za 20 tisíc eur, jeden odsouzený

Dálší článek

Nedostatek samic u kriticky ohrožených latamů vlaštovčích vede k polygamii, mláďata mají více otců

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější