Ve Skaličce u Hradce Králové se 6. dubna posedmé sejdou chovatelé exotů. Přednášet bude Martin Papač

Přednáška Martina Papače o chovu mutačních neofém modrohlavých, výstavních zebřiček a o nejnovějších trendech v mutacích exotických ptáků bude hlavní náplní již sedmého setkání chovatelů exotického ptactva ze severovýchodních Čech, které se uskuteční v sobotu 6. dubna na Merklově statku ve Skaličce u Hradce Králové. „Nová chovatelská sezóna se nezadržitelně blíží. Většina z vás má již jasno v sestavení nových párů, případně jste si vybrali nový druh do svého chovu. Mnozí ale ještě hledají inspiraci nebo informace v genetice exotického ptactva. Pro všechny bude jistě zajímavá a poutavá přednáška úspěšného chovatele a současně vystavovatele a autora celé řady článků,“ láká organizátor setkání Jiří Vojtěch.
Martin Papač měl ve Skaličce přednášet již v prosinci 2017, tehdy ale musel ze studijních důvodů účast odříci a místo něj přednášel o svém chovu mutačních neofém modrohlavých a výstavních agapornisů sám Jiří Vojtěch. Mezitím se Martinu Papačovi podařilo vyhrát několik důležitých výstav, včetně letošního Světového šampionátu C.O.M. v holandském Zwolle. Bylo to vůbec poprvé v historii, co český chovatel získal zlatou medaili v kategorii mutačních neofém modrohlavých. O svých zkušenostech, ale také o návštěvách dalších tuzemských i zahraničních chovatelů, píše Martin Papač články do časopisů Nová EXOTA a Fauna.

Vznikne ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy

Letošní jarní setkání chovatelů ve Skaličce bude začínat o něco dříve než obvykle. Přednášková část odstartuje již ve 14 hodin, protože na 18 hodinu je naplánovaná ustavující členská schůze nové organizace chovatelů exotického ptactva ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. Ta je určena nejen chovatelům papoušků a drobných exotů, ale také okrasných kachen a dalších ptáků z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Přípravný výbor organizace tvoří Jiří Vojtěch, Jiří Stejskal, Jan Potůček, Dana Havelková, Jaroslav Němec, Aleš Flekač a Jiří Mach. Na ustavující schůzi bude zvoleno vedení organizace a kontrolní komise, organizace zároveň převezme záštitu nad pořádáním dalších setkání chovatelů severovýchodních Čech.

K TÉMATU: Setkání chovatelů papoušků ve Skaličce u Hradce Králové praskalo ve švech, dojeli i Pražáci

Zájemci o účast na přednášce či o členství v nové organizaci se mohou hlásit do 2. dubna Jiřímu Vojtěchovi na e-mailu C.alba@seznam.cz nebo telefonu 603 881 884. Vstupné na setkání je dobrovolné od 50 Kč. Parkování v objektu Merkelova statku bude k dispozici zdarma, občerstvení na místě bude zajištěno. Vzhledem k omezené kapacitě sálu Merklova statku (maximálně 40 osob) s přihláškou raději neotálejte. Minulé zimní setkání bylo zcela zaplněno a se 43 účastníky bylo zatím nejúspěšnější od vzniku této akce. Vyšší účast by snížila komfort pro všechny přítomné, proto se vyplatí registrovat včas.

Úvodní foto: archiv Martina Papače
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..