Časopis Papoušci zrušil podzimní seminář Svět papoušků a lidí na Třech věžičkách u Jihlavy

Vážnějšími technickými problémy odůvodnila redakce časopisu Papoušci náhlé rozhodnutí o zrušení letošního 9. ročníku semináře Svět papoušků a lidí, který se měl uskutečnit 7. září 2019 v kongresovém centru Tři věžičky u Jihlavy. „Akci přesouváme na rok 2021, kdy se bude konat u příležitosti oslav 20. výročí časopisu Papoušci. Již zaplacené registrační poplatky budou vráceny zpět na bankovní účty odesílatelů,“ ujistili v úterý dopoledne organizátoři na oficiální stránce časopisu Papoušci na Facebooku i na jeho webu. Fakticky se tak letošní ročník konat vůbec nebude, protože na rok 2021 vycházel další ročník – seminář se totiž koná vždy jednou za dva roky.
Devátý ročník chovatelského semináře měl být prvním, který by neproběhl pod hlavičkou českobudějovického nakladatelství Dona. Pod to do loňského roku spadal i časopis Papoušci, od podzimu 2018 ale docházelo k jeho postupnému převodu na Nakladatelství FYNBOS, jež vlastní výhradně ředitelka redakce Papoušků Alena Winnerová (nakladatelství Dona patří jejím rodičům Vladimírovi a Aleně Doležalovým). Ta byla do prosince 2018 spolumajitelkou i v Nakladatelství Dona, kde vlastnila pětinový podíl. Obchodní rejstřík ale její vklad vymazal k 21. prosinci 2018. Nakladatelství Dona od té doby vlastní stejným dílem rodiče Aleny Winnerové.

Oznámení, které redakce časopisu Papoušci v úterý vyvěsila na Facebook (Screeenshot: Ararauna.cz)

O důvodech nevědí ani někteří přednášející

Zrušení semináře bylo poměrně rychlé. Ještě minulý týden těsně před velikonočními svátky redakce poutala akci na své stránce na Facebooku a lákala na přednášku Rafaela Zamory Padróna z Loro Parque. „Přijeďte se pozdravit s tímto skvělým člověkem a chovatelem v sobotu 7. září 2019 do kongresového centra Tři věžičky, kde bude mít přednášku na námi pořádaném IX. semináři svět papoušků a lidí,“ uvádí redakce v příspěvku k videu s Rafaelem Zamorou Padrónem z nové expozice kakaduů v Loro Parque, v němž propaguje odkaz na registrační formulář na tuto akci. Ten však již nefunguje a místo něj se zobrazuje informace o zrušení semináře.

K TÉMATU: Časopis Papoušci změnil vydavatele a sídlo, už nepatří nakladatelství Dona

Stejnou informaci redakce vyvěsila v úterý dopoledne i na Facebook, a to jak na stránku časopisu Papoušci, tak v rámci události, která se vázala k semináři. To posléze podvečer redakce ze sociální sítě Facebook zcela smazala. O přesných důvodech náhlého zrušení semináře se od redakce nedozvěděli ani přednášející, kteří měli na Třech věžičkách v září vystoupit. Vedle přednášku Rafaela Zamory Padróna z Loro Parque mělo jít o italského chovatele a prodejce exotických ptáků Randy Berryho, ošetřovatele ptáků v plzeňské zoologické zahradě Milana Hřebíka, fotografa Františka Brzáka a chovatelku Milenu Vaňkovou, členku redakčního týmu časopisu Papoušci.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..