Uletěl vám papoušek? S hledáním pomůže nový pořad televize Prima

Pomoc s hledáním zatoulaných domácích mazlíčků, včetně ulétlých papoušků, slibuje nový pořad televize Prima, který pod názvem Prima Mazlíček odstartuje příští pondělí 17. června. Minutový pořad, který mohou diváci sledovat každé pondělí až čtvrtek před hlavní zpravodajskou relací na hlavním kanálu Primy a v repríze po 22. hodině na Prima love, rovněž pomůže hledat nové domovy těm zvířatům, která neměla v životě štěstí. Má však také bavit, odměňovat diváky a v neposlední řadě je i vzdělávat. Navazuje na již existující internetový projekt www.primamazlicek.cz, s nímž bude úzce provázaný i nadále.
„Pořad Prima Mazlíček navazuje na stejnojmenný obsahový web, který uživatelům denně přináší nové články, videa a také blogy ze života zvířat. Jelikož se náš web za krátkou dobu těší velké oblibě, rozhodli jsme se vybudovat crossmediální projekt a ta nejzajímavější témata odvysílat v minipořadu na televizních obrazovkách,“ vysvětluje projektový manažer FTV Prima Jiří Kubeš. Za projektem stojí od počátku nové redaktorské trio – Barbara Vávrová, Gabriela Zvonková a Pavla Gabrhelíková.

Prima pořad propojí se seriálem Krejzovi

„Prima Mazlíček není jen o zábavě, ale také o edukaci veřejnosti. Aby lidé například věděli, že v létě nemohou dát svému psovi fixační náhubek, jelikož se nemůže přirozeně ochlazovat dýcháním, a tímto způsobem, i když neúmyslně, ho mohou ohrozit na životě. Díky pořadu bychom dále rádi pomohli najít zvířatům nové domovy a také vraceli domů ta, která se páníčkům zaběhla,“ doplňuje redaktorka Barbara Vávrová. Krátkou relaci uvítají i majitelé papoušků, neboť právě nyní vrcholí sezóna, kdy dochází nejčastěji k nechtěným útěkům opeřených mazlíčků. Služba jistě osloví i majitele papoušků, kteří praktikují volné létání a mají už osobní zkušenosti se situacemi, kdy se papoušek nevrátil k majiteli.

K TÉMATU: Postup hasičů při záchraně ulétlého papouška: na co máte jako majitel domácího mazlíčka právo?

Diváci Prima Mazlíčka se ale také dozvědí tipy na cestování se psem, jak správně vyndat klíště nebo jakým způsobem pomoci srnčatům při senosečích. Prima Mazlíček je totiž zaměřený na všechna zvířata – jak pro ta domácí, tak i hospodářská a volně žijící. Oslovit má nejen majitele domácích mazlíčků a milovníky zvířat, ale i širokou veřejnost, které není lhostejná aktuální situace kolem chovu zvířat a boj za práva němých tváří. Celý projekt je také propojen se seriálem Krejzovi, prostřednictvím něhož pomáhají známé osobnosti najít nový domov nalezencům z útulků.

První díl Prima Mazlíčka televize odvysílá v pondělí 17. června v 18.50 hod. na svém hlavním kanálu. Repríza se následně objeví ve stejný den od 22.50 na Primě love. Webové stránky Prima Mazlíčka, který Prima spustila už na konci minulého roku, denně navštíví tisíce čtenářů.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz / FTV Prima
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..