Na Chomutovsku proběhne 14. září sraz vyznavačů volného letu papoušků. Přijít může i veřejnost

UVNITŘ POZVÁNKA – První veřejné setkání vyznavačů volného létání ochočených papoušků na Chomutovsku proběhne v sobotu 14. září v kempu Dubina ve Vysoké Peci u Chomutova. Akci pořádají Radka Fejfarová a Jan Havránek, majitelé několika ochočených papoušků, ve spolupráci se společností Laguna. Chovatelé mohou na místě strávit celý víkend od pátku 13. do neděle 15. září, pro veřejnost bude setkání přístupné v sobotu 14. září od 14 hodin a od 20 hodin začne promítání filmu o životě zvířat v brazilském Pantanalu od známého fotografa a cestovatele Františka Brzáka. Vstupné pro veřejnost je 50 korun, děti do 15 let se mohou zúčastnit zdarma.
Kromě ukázky volného létání proběhne i beseda s veterinářkou specializující se na exotická zvířata a na místě bude možné konzultovat zdravotní potíže domácích mazlíčků či nakoupit veterinární pomůcky. Chovatelé, kteří chtějí v kempu Dubina strávit více dní a nepřijedou s vlastním karavanem, si mohou prostřednictvím organizátorů sjednat pronájem chatky na telefonním čísle 604 406 491. Veškeré výnosy ze vstupného půjdou na podporu akce na záchranu zvířat postižených rozsáhlými požáry v Amazonii a na provoz společnosti Laguna, jež do Amazonie vyslala dva své zástupce – veterináře Sebastiana Franca a provozovatele Bioparku Štít Antonína Hnízdila. „Oba vyměnili evropské pohodlí za pomoc zvířatům v nouzi na druhém konci Země,“ napsala společnost Laguna na svém profilu na Facebooku.

Dva zástupci Laguny již odletěli do Paraguaye

Mezitím se Laguně podařilo shromáždit první sbírky léků, veterinárních potřeb a ochranných pomůcek, které oba její zástupci vezou v osobních zavazadlech do Paraguaye, kde v oblasti Chaco na okraji Pantanalu budou pomáhat na záchranné stanici Urutau Chaco Animals. „Nesnažíme se zachránit svět, uhasit všechny zničující požáry, ani pomoci všem trpícím zvířatům. Ale pomůžeme aspoň malé části postižené Amazonie, protože k tomu mámě kontakty možnosti díky vám všem, kteří tento projekt podporujete,“ uvedla společnost Laguna, která pro tyto účely založila společně s Bioparkem Štít a paraguayskou organizací Urutau Chaco Animals krizovou skupinu Laguna-Urutau.

K TÉMATU: Společnost Laguna organizuje záchranu zvířat v paraguayské části Pantanalu. Pomoci můžete i vy

Záchranná stanice Urutau Chaco Animals má kvůli předpokládanému návalu zvířecích pacientů rapidně navýšit kapacitu. Kvůli předpokládané dlouhodobé léčbě popálených a jinak zraněných zvířat se počítá se zvětšením stanice, pro niž chce skupina zajistit trvalý přísun léků a veterinárního materiálu, dokrmovacích směsí a krmiva pro hospitalizovaná mláďata. K tomu všemu bude třeba i odborný personál. „Pro další období chceme vytvořit rehabilitační zařízení a prostory pro přípravu na plánovanou reintrodukci a vyhledat vhodnou lokalitu pro zpětné vypouštění,“ říkají zástupci krizové skupiny Laguna-Urutau. „Vzhledem k velké likvidaci fauny v důsledku požárů chceme rovněž vytvořit reprodukční projekty pro podporované odchovy kriticky zasažených místních druhů.“

Místo srazu na Chomutovsku:

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..