Chovatelská setkání ze Skaličky se stěhují do Smržova. 2. listopadu zde bude přednášet Václav Štraub

UVNITŘ PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ – Kurátor ptáků ze zlínské zoologické zahrady Václav Štraub bude hlavním hostem již osmého setkání chovatelů exotických ptáků ze Severovýchodních Čech, které se uskuteční v sobotu 2. listopadu 2019 od 16:30 hod. v restauraci U koupaliště ve Smržově u Hradce Králové. Vůbec poprvé se tato akce přesune z původního místa konání na Merklově statku ve Skaličce, kde došlo ke změně majitele a chovatelské semináře tam již nemohly pokračovat. Mění se také organizátor akce, i když jen formálně: nově setkání svolává ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy, jejímž předsedou je zakladatel a pořadatel dosavadních ročníků seminářů ve Skaličce Jiří Vojtěch.
Společně s Václavem Štraubem bude na setkání přednášet také chovatel hmyzožravých ptáků Radek Nesvačil. Hlavní náplní semináře bude přednáška o chovu ptáků ve zlínské zoologické zahradě, která se může pochlubit největším počtem arů hyacintových v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Předloni oznámila první odchov tohoto největšího papouška světa, přičemž o mládě ary hyacintového se starali sami rodiče. Další část setkání vyplní povídání Radka Nesvačila o cestě za exotickými ptáky do Thajska a o chovu arassariho žlutolícího. „Oba přednášející jsou členy klubu hmyzožravého ptactva a mají projetý kus světa,“ upozorňuje Jiří Vojtěch.

Z MINULÉHO SETKÁNÍ: Chovatelské setkání ve Skaličce mělo opět plno, přednášku Martina Papače vyslechlo 45 účastníků

„Před hlavní částí přednášek přednesou svoje prezentace manželé Trhoňovi: Vojtěch Trhoň představí svůj sortiment krmení a možnosti dodávek, včetně uvedení nových granulí na trh. Veterinářka MVDr. Veronika Trhoňová nás seznámí s aktuálními riziky nemocí ptáků, prevencí proti nim a vakcínou proti PBFD,“ dodal předseda ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. Před samotnými přednáškami od 14:00 hod. proběhne členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy, na kterou jsou zváni i zájemci o vstup do této organizace. V místě konání bude možné zakoupit občerstvení i teplou večeři, parkování je zajištěno v okolí objektu a ulicích obce. Účastnický poplatek na setkání je 80 Kč pro členy ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy a 150 Kč pro ostatní zájemce.

Úvodní foto: archiv Václava Štrauba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..