Časopis Fauna končí. Prosincové číslo bude poslední, pokračovat bude pouze na internetu

Pět let po změně periodicity ze čtrnáctideníku na měsíčník dojde k úplnému ukončení vydávání časopisu Fauna. Vydavatel o tom informoval v aktuálním listopadovém čísle s tím, že prosincové vydání bude poslední a poté bude Fauna pokračovat už výhradně na internetu, kde provozuje úspěšný portál iFauna.cz. Časopis končí po 30 letech z finančních důvodů. „Právě čtete předposlední vydání Fauny, příští číslo 12/2019 završí třicetileté období, kdy se Fauna snažila být pro vás užitečným časopisem. Bohužel z finančních důvodů jsme nuceni vydávání časopisu ukončit. Veškerou činnost budeme nadále vykonávat na našich webových stránkách www.iFauna.cz, kde najdete inzeráty, články i prostor k diskuse ve větším rozsahu než v časopise,“ uvedla redakce v aktuálním listopadovém čísle.
Redakční tým Fauny chce podle svých slov oslovit všechny autory článků, aby pokračovali v psaní a nadále čtenářům přinášeli nové informace, chovatelské zkušenosti a zážitky prostřednictvím internetu. „Mockrát děkujeme za přízeň všem našim čtenářům, někteří z nich nám byli věrní celých třicet roků. Velký dík patří autorům článků, řada z nich pomáhá spoluvytvářet Faunu celá desetiletí. Další poděkování náleží našim inzerentům. Bez nich by to také nešlo. Většina již nyní kombinuje inzerci v časopise a na iFauně, a tak věříme, že naše spolupráce dál potrvá,“ dodala redakce v oznámení o ukončení vydávání tištěného časopisu.

Oznámení o ukončení vydávání časopisu Fauna v aktuálním listopadovém vydání (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Největší chovatelský portál na českém webu

První číslo časopisu Fauna vyšlo 20. června 1990. Tehdy šlo vyloženě o inzertní časopis, který vycházel každé dva týdny a tuto periodicitu si udržel i přes všechny změny až do konce roku 2014. Původně čistě inzertní titul začal postupně přidávat i chovatelské články a v současné době nabízí pravidelně servisní články o zájmovém chovu exotů, holubů, drůbeže, psů, koček, drobných savců, koní, apod. Exotářská rubrika patří poslední léta mezi nejkvalitnější a nejvyhledávanější. Články v ní se kvalitou a odborností vyrovnají specializovaným časopisům Nová Exota a Papoušci, jejichž autoři do Fauny hojně přispívali (např. Luboš Palkovič, Martin Papač, Petra Pelikánová a další).

K TÉMATU: Časopis Fauna změní od Nového roku 2015 periodicitu ze čtrnáctideníku na měsíčník

Fauna je však mnohem úspěšnější na internetu, kde provozuje největší chovatelský portál v České republice iFauna.cz. Na něj překlápí vybrané archivní články z tištěného časopisu, ale především provozuje chovatelskou inzerci a diskusní fóra rozdělená podle chovatelských oborů. Mezi nejnavštěvovanější opět patří sekce Okrasné ptactvo. V tuzemsku jde bezesporu o největší exotářskou internetovou inzertní službu, která je navíc poskytována zdarma (zvýrazněné inzeráty jsou za příplatek). Celý portál iFauna.cz podle oficiálního měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor letos v říjnu navštívilo přes 333 tisíc reálných uživatelů, kteří zhlédli více než 4,5 milionu stran.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..