V.I.P. setkání chovatelů papoušků letos nebude, 14. března ale proběhnou dva semináře ve východních Čechách

Letošní ročník V.I.P. setkání chovatelů papoušků, které léta pořádal ve středočeských Jirnech a později Kozovazech chovatel Zdeněk Vandělík a později Klub přátel exotického ptactva (KPEP), se letos podle informací serveru Ararauna.cz neuskuteční. Populární seminář přede dvěma lety opustil tradiční konferenční sál v penzionu Lony v Kozovazech a nejprve se konal v rekreačním středisku v Radostovicích na jihu Čech, loni pak přesídlil na Výstaviště Lysá nad Labem. Letos jej již KPEP vůbec neavizuje. V tradičním březnovém termínu ale proběhnou dvě podobné, byť menší akce ve východních Čechách. Sice se sejdou ve stejný den – sobotu 14. března – ale jedna je zaměřena na chovatele exotů, druhá na majitele ochočených papoušků.

Tou první akcí je rovněž tradiční setkání chovatelů Severovýchodních Čech, které se loni přestěhovalo z Merklova statku ve Skaličce do restaurace U koupaliště ve Smržově u Hradce Králové. Seminář opět pořádá ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy pod vedením Jiřího Vojtěcha. Tentokrát bude hlavním hostem chovatel Čestmír Drozdek, který povypráví o svých začátcích i největších chovatelských úspěších. Setkání začne v sobotu 14. března v 16:30 hodin a kapacita sálu je cca 60 účastníků. Účastnický poplatek je 100 Kč (pro členy ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy 50 Kč) a zájemci se mohou dopředu hlásit na e-mailové adrese C.alba@seznam.cz.

Mezinárodní seminář chystá EXOTA Olomouc

Druhým březnovým seminářem bude ve stejný den, tedy v sobotu 14. března, rovněž tradiční setkání papouškářů 2020 v penzionu Za vodou ve Dvoře Králové nad Labem, které pořádá Zdeněk Krňávek, organizátor letních srazů vyznavačů volného letu papoušků na Krásném u Šumperka. Na tomto setkání mazlíčkářů vystoupí fotograf a cestovatel František Brzák, organizátor setkání Zdeněk Krňávek pohovoří o problematice umělého odchovu papoušků a zdravotních problémech mláďat odebraných k ručnímu odchovu z jiných chovů papoušků a na závěr proběhne prezentace společnosti Laguna v podání Magdaleny Žohové. Na setkání, které začíná již ve 12:00 hod., je nutné se předem registrovat na adrese recepce@penzionzavodou.cz. Účastnický poplatek činí 250 korun a je v něm zahrnut i oběd a další občerstvení. Zájemci se mohou ubytovat za 700 Kč/osoba/noc.

K TÉMATU: Chovatelé severovýchodních Čech se sjeli do Smržova, přednášel jim kurátor Zoo Zlín Václav Štraub

Z celostátních akcí letos proběhne druhý ročník mezinárodního semináře pro chovatele papoušků při výstavě EXOTA Olomouc 2020, která se uskuteční 9. až 11. října na Výstavišti Flora v Olomouci. Seminář by se měl konat v sobotu 10. října, jeho program zatím organizátoři nezveřejnili. Loni zrušený seminář Svět papoušků a lidí, který obrok pořádá redakce časopisu Papoušci v kongresovém centru Tři věžičky u Jihlavy, se bude konat až příští rok v září u příležitosti 20. výročí vzniku časopisu Papoušci. Z velkých výstav se letos bude vedle EXOTY Olomouc konat také každoroční EXOTIKA 2020 na Výstavišti Lysá nad Labem, a to od středy 28. října do neděle 1. listopadu.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Zátah na dálnici v Izraeli: zloději převáželi ve dvou autech 65 kradených papoušků ara a kakadu

Dálší článek

Dvě obsazená hnízda arů zelených v jednom stromě: Nadějný začátek sezóny v Kostarice

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější