Papouščí zoo Bošovice je opět otevřená, vstupenky si ale musí návštěvníci koupit předem na internetu

UVNITŘ VIDEO – S mírným zpožděním oproti větším zoo opět otevřena svoje brány i Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích na jižní Moravě. Od čtvrtka 30. dubna ji lze navštívit denně od 10 do 18 hodin, a to včetně sobot, nedělí a státních svátků. Vstupenku si ovšem zájemci musí zakoupit předem prostřednictvím internetu. „K návštěvě je nutná on-line vstupenka. Na místě nebude možné vstupenku zakoupit,“ upozorňuje zoo na svém webu. Zahrada ovšem nezprovoznila žádný internetový objednávkový formulář, zájemci si musí najít ceník vstupného, vybrat druh a počet vstupenek a poslat požadavek na e-mailovou adresu info@papouscizoo.cz.

„Do zoo mohou zavítat také majitelé dárkových poukazů a volných vstupenek,“ ujišťují provozovatelé zoo. Otevřeno je za každého počasí. Vláda umožnila otevřít venkovní prostory zoologických zahrad od pondělí 27. dubna, ale zároveň nařídila online prodej vstupenek, aby se u vchodů do areálů zoo netvořily fronty návštěvníků. Bošovická zoo nebyla na tuto eventualitu připravena, takže nejprve oznámila otevření od 27. dubna, ale posléze tuto informaci dementovala. „Pravidla pro provoz zahrnují, mimo jiné, prodej pouze online vstupenek, což není v našich silách do pondělí 27. dubna zvládnout. Prodej vstupenek přímo na pokladně zoo je zakázán,“ vysvětlila v sobotu 25. dubna.

Faunapark Lipová otevře až 25. května

Do podobné situace jako Papouščí zoo se dostalo i několik dalších menších zoologických zahrad, například Faunapark v Lipové-lázních na Jesenicku. Ten zůstává na rozdíl od bošovické zoo pro veřejnost dosud uzavřený a s otevřením počítá 25. května. Od toho data vláda umožní normální prodej vstupenek u okének zoo a vstup do vnitřních expozic a pavilonů. Faunapark sice termín otevření veřejně nepotvrdil, na svém webu ale k tomuto datu shání brigáníky na letní sezónu. „Jde o práci v gastro provozu v krásném prostředí rodinného podniku. Možnost nástupu od 25.května (obsluha bufetu – potřeba plnoletost, samostatnost a dřívější zkušenosti) nebo na hlavní sezónu od 1. července,“ upřesnili provozovatelé zoo.

O měsíc delší přestávku využívá Faunapark k dokončení stavebních prací a úprav exteriérů i jednotlivých expozic. Návštěvníkům pak nabízí vstupenky v předprodeji a vouchery na ubytování v areálu zoo. S mírným zpožděním se otevřely i dalším menší zoo, původní termín 27. dubna ale nestihla například ani ostravská zoologická zahrada, která je pro návštěvníky přístupná od 28. dubna. Olomoucká zoo se přidala 30. dubna. Ve všech zoo je do 25. dubna omezen počet návštěvníků na 150 lidí na jeden hektar plochy denně. Například u pražské zoologické zahrady to představuje 8 500 návštěvníků. Od znovuotevření této zoo do ní denně zavítá zhruba polovina lidí oproti limitu. Se zlepšujícím se počasím se dá očekávat, že jejich počet výrazně poroste.

Dnes se poprvé otevírají zoo, ale jen některé. Vstupenky pouze online a maximálně 150 lidí na hektar denně

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..