Zrušené 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech s přednáškou Čestmíra Drozdka se uskuteční patrně 13. června

Hodně očekávaná přednáška chovatele Čestmíra Drozdka, který měl být 14. března hlavním hostem 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech ve Smržově u Hradce Králové, se uskuteční pravděpodobně v sobotu 13. června. Informovali o tom předseda ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy Jiří Vojtěch a jednatel této organizace Jiří Stejskal. Termín pořadatelé potvrdí po dohodě s Čestmírem Drozdkem na začátku června. Na stejný termín ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy svolává rovněž svoji členskou schůzi přesunutou z původního termínu 15. května. V tento den se kvůli vládním opatřením proti šíření nového typu koronaviru schůze neuskuteční.

„Původní termín 15. května ještě kvůli zákazu shromažďování nestihneme, ale schůze se uskuteční v náhradním termínu v sobotu 13. června 2020 od 18:00 hod. v Restauraci U koupaliště ve Smržově u Hradce Králové (Smržov 82),“ uvedl Jiří Vojtěch. „Předběžně je domluvena již dříve slíbená přednáška Čestmíra Drozdka na stejné datum s tím, že tento termín bude potvrzen panem Drozdkem začátkem června. Pokud by tedy byla přednáška potvrzena, bude členská schůze začínat již ve 14:00 hod. a přednáška v 16:30 hod. O konání přednášky vás budeme informovat, jakmile budeme mít potvrzený termín,“ dodal. Ihned poté budou zveřejněny kontakty pro registraci účastníků.

Na návštěvě u Čestmíra Drozdka, prvochovatele žaků a trichů v Česku

Expert na zoborožce a trichy orlí

Na původní březnový termín chovatelského setkání s přednáškou Čestmíra Drozdka se přihlásilo bezmála 60 účastníků, čímž by byla kapacita sálu restaurace U koupaliště ve Smržově zcela naplněna. Zájemci by proto neměli váhat a jakmile bude červnový termín setkání potvrzen, registrovat se co nejdříve. Čestmír Drozdek se specializuje na chov plodožravých ptáků a vzácných papoušků, známý je především svým chovem zoborožců a také trichů orlích, které se mu podařilo odchovat jako prvnímu chovateli v tuzemsku. Spolupracuje s celou řadou zoologických zahrad, například pražská zoo od něj má zmiňované trichy orlí a s jeho pomocí získala kmeny pro aranžmá interiéru Rákosova pavilonu.

Čestmír Drozdek má na svém kontě řadu českých a československých prvoodchovů. Jako prvnímu se mu v tehdejším Československu podařilo například rozmnožit žaky velké, dnes velmi běžně chované papoušky oblíbené kvůli dokonalému napodobování lidské řeči a různých zvuků. Ve svém soukromém ptačím parku v Českém Rudolci na pomezí Vysočiny a jižních Čech chová i mnoho drobných exotů, věnoval se například i chovu vlh nebo rajek. Z papoušků se zaměřuje především na větší druhy – ary, kakaduy, amazoňany či zmiňované žaky a trichy orlí. S chovem posledně zmiňovaných papoušků začínal opakovaně, vždy s úspěchem. Nedávno se mu je podařilo odchovat i přirozeným způsobem pod rodiči.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..