Vtípek s papouškem v mikrovlnce se ženě nevyplatil, ochránci zvířat na ni poslali policii

Vyšetřování trestného činu týrání zvířat si vysloužila majitelka ochočeného amazónka běločelého, která svého domácího mazlíčka vyfotografovala v uzavřené mikrovlnné troubě a snímek umístila na Facebook s komentářem „Extra jídlo, pečený holub“. Na ženu žijící v Hongkongu se okamžitě sesypala vlna kritiky ze strany ochránců zvířat. Papoušek byl totiž v mikrovlnné troubě zcela uzavřený, svítilo na něj světlo uvnitř trouby a ta byla nastavena na nejvyšší stupeň 9. Hodinu po zveřejnění fotografie se majitelka papouška na sociální síti omluvila za nevhodný vtip a zveřejnila novou fotografii papouška v jeho kleci. To však ochránce neuklidnilo.

Paní Lai později vysvětlila svoje pohnutky s focením papouška v mikrovlnce tak, že její přítel předtím vložil do trouby plyšáka a nazval ho „křepelkou“. Ženu podle jejích slov napadlo, že by takto mohla vyfotit svého papouška Oskara. „Přenesla jsem ho do mikrovlnky a přivřela dvířka. Nebyla úplně zavřená, ale světlo uvnitř se rozsvítilo. Zdálo se mi, že se Oskar několik posledních dní nudí a nemá chuť k jídlu, tak jsem ho chtěla rozptýlit,“ uvedla paní Lai. Ochránci ale takové vysvětlení nepřijali a označili ho za výmluvy. „Už jste někdy viděla, že by se na mikrovlnce rozsvítilo světlo, aniž by byla dvířka úplně zavřená?“ otázali se jí. Někteří lidé jí začali zasílat výhružné zprávy.

Organizace upozornila na týrání papoušků v síti zverimexů, americká policie zakročila

Žena se obrátila na policii, ta nakonec vyšetřovala ji

Ještě téhož dne si kritici obstarali telefonní číslo paní Lai a začali ji obtěžovat výhružnými telefonáty. Žena proto na Facebooku oznámila, že podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Místo toho ji ale navštívila reportérka deníku Apple Daily a během rozhovoru s ní za majitelkou papouška dorazila policejní hlídka se zástupci agentury ochrany přírody a vyžádali si papouška na veterinární prohlídku. Přestože žena zpočátku odmítala amazónka vydat, nakonec umožnila papouška na vyšetření odvézt. Poté se sama odebrala k výslechu na policejní stanici v North Lantau. Policisté jí sdělili, že je vyšetřována pro podezření z týrání zvířat, ale obvinění nevznesli.

Zástupci agentury ochrany přírody poté deníku Apple Daily potvrdili, že papoušek nejevil známky jakéhokoli zdravotního poškození a je v dobré kondici. Pokud by tomu tak nebylo, ptáka by zabavili. Nevládní organizace na ochranu zvířat před týráním poté vyzvala majitele domácích mazlíčků, aby podobné fotografie nepořizovali a neumisťovali na sociální sítě, protože „nemusí být správně pochopeny“. Podobnou manipulací se zvířaty navíc podle organizace může lehce dojít k neštěstí.

Úvodní foto: Coconuts.co

1 komentář

  1. Alkonost napsal:

    debilní nápady se málokdy řeší, a potom to tak dopadá 😉 dobrá práce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..