Světový šampionát bodovaných exotů C.O.M., který se měl konat v lednu 2021 v Portugalsku, byl zrušen

UVNITŘ VIDEO – Podzimní vlna koronaviru si vybrala další daň v podobě zrušeného světového šampionátu C.O.M., který se měl konat v lednu v portugalském Santarému. Největší soutěžní akce bodovaného exotického ptactva se uskuteční až v lednu 2022 ve španělské Valencii, informoval prezident C.O.M. Carlos Fernando Ramoa prostřednictvím Českého svazu chovatelů (ČSCH). „Pro mě, jako prezidenta C.O.M., je to nejhorší okamžik během mého mandátu v C.O.M., mám pocit že jsem zklamal, protože se cítím zodpovědný za to, že jsem nezajistil tento, pro všechny, kteří patří do C.O.M., tak důležitý ročník!“ uvedl Ramoa. Zároveň dodal, že dojde ke změně termínu konání šampionátu C.O.M. v Turecku.

„Rádi bychom vás také informovali, že po dohodě s Tureckou federací bude světový šampionát naplánovaný na leden 2022 v Istanbulu uspořádán od 28. listopadu do 5. prosince 2021, což umožní organizování světového šampionátu v lednu 2022 ve Valencii ve Španělsku. Hlavním cílem tohoto mezikontinentálního světového šampionátu C.O.M. (pozn.: v originále označováno jako: COM Intercontinental World Show) v Turecku je umožnit účast chovatelů a ptáků pocházejících ze zemí, které nejsou členy EU,“ napsal prezident C.O.M. Chovatelé mimo Evropskou unii totiž mají podle Ramoa velká omezení při účasti na světovém šampionátu pořádaném na území EU. Tureckého šampionátu C.O.M. se budou moci zúčastnit i vystavovatelé ze zemí EU.

Ptáci s kroužky 2020 mohou být vystaveni v Istanbulu

„Žádám o vaši plnou spolupráci na tomto projektu: bude to nezbytné pro budoucí jednotu jako světové organizace! Výbor C.O.M. se v příštích měsících zapojí do plánování této akce, ale také do plánování světového šampionátu na jižní polokouli, který se bude konat v červenci v Chile,“ doplnil Ramoa. C.O.M. bude podle prezidenta také rozhodovat o možnosti vystavování ptáků s kroužky s rokem 2020 v určitých kategoriích a třídách, kteří by za normálních okolností byli vystaveni letos. „Chceme tak eliminovat dopad absence lednového světového šampionátu 2021,“ vysvětlil Ramoa. Řešení nabídne turecký C.O.M, který se uskuteční příští rok na podzim v Istanbulu: „Všechny slavnostní ceremoniály plánované na leden 2021 proběhnou během Istanbulského mezikontinentálního světového šampionátu v prosinci, včetně statutárního kongresu C.O.M. 2021.“

Organizace chce také v Istanbulu uspořádat technický kongres O.M.J. pro všechny C.O.M. odbornosti. „O podrobnostech vás budeme informovat v následujících měsících. Mezikontinentální světový šampionát C.O.M. v Istanbulu musí být okamžikem obnovy a znovuzrození pro nás všechny po těchto strašných časech pandemie!“ vyzval prezident C.O.M. Zrušení lednového šampionátu C.O.M. v Portugalsku je už druhou změnou tohoto největšího evropského šampionátu bodovaného ptactva. Původně se totiž 69. ročník světového šampionátu C.O.M. měl konat ve španělské Valencii, ale kvůli zhoršující se epidemiologické situaci byl přesunut do portugalského Santaréma (šampionát C.O.M. se přitom v Portugalsku konal již letos), protože v Portugalsku byla situace s Covid-19 výrazně lepší než ve Španělsku. To se však v posledních dnech změnilo.

Češi vezou ze světového šampionátu COM v Portugalsku 31 medailí, z toho devět zlatých

Úvodní foto: C.O.M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..