Ani italská ptačí burza a výstava v Reggio Emilia, kam jezdí hodně českých chovatelů, se letos neuskuteční

Po největším evropském ptačím trhu v holandském Zwolle, přesunutém do ‚s-Hertogenboschu a později odsunutém na únor příštího roku, se letos na podzim neuskuteční ani populární ptačí výstava a burza v italském městě Reggio Emilia. Na základě zhoršující se epidemické situace s Covid-19 o tom rozhodli pořadatelé z organizace Societa Ornitologica Reggiana (SOR). Výstaviště v Reggio Emilia totiž v současné době slouží jako očkovací centrum proti Covid-19 pro celý region Emilia-Romagna. Očkování zde sice mělo podle původního plánu skončit 30. září, takže výstava s burzou plánovaná na 19. až 21. listopadu měla pro dvouleté přestávce proběhnout, situace se však koncem srpna změnila.

Italská vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do konce letošního roku a očkovací centrum na výstavišti v Reggio Emilia tak bude fungovat nejméně do 31. prosince. „Přetrvávající pandemická situace, prodloužení nouzového stavu do 31. prosince 2021, které prodloužilo fungování očkovacího centra z 30. září na 31. prosince, nám znemožnilo pořádání naší akce. Správní rada v těchto měsících nadále hledala všechny možné příležitosti, a to i za hranicemi regionu Emilia-Romagna, aby se výstava s burzou mohly konat. Organizační a ekonomické podmínky, včetně trestní odpovědnosti a otázky etiky pořádání tak velké akce jsme vyhodnotili tak, že jsme velmi neochotně rozhodli už druhý rok po sobě o zrušení výstavy,“ napsali zástupci SOR v oficiálním prohlášení zveřejněném na svém webu.

AviMarkt Europe, náhrada za ptačí burzu ve Zwolle, se kvůli koronaviru přesouvá ze září na únor

Přestěhuje se burza do blízké Parmy?

Už v uplynulém roce se přitom spekulovalo o možnosti, že se ptačí výstava a burza, které patří k největším akcím svého druhu v jižní Evropě, přestěhují z výstaviště v Reggio Emilia do blízké Parmy. Výstaviště totiž změnilo v roce 2020 majitele a další využití tamních prostor bylo velkou neznámou. Z Regio Emilia se tak po letech odstěhoval tradiční veletrh a mezinárodní výstava psů a zamířil právě na výstaviště v Parmě. Webové stránky výstaviště Reggio Emilia nejsou aktualizované od roku 2019. Mezi českými chovateli je burza v Reggio Emilia velmi populární a pravidelně na ní jezdily desítky návštěvníků z České republiky, včetně autobusových zájezdů cestovní kanceláře Primaroute a Klubu přátel exotického ptactva (KPEP).

Reggio Emilia každoročně nabízela několik hal s prodejem exotických ptáků, krmiva a chovatelských potřeb, halu s výstavou bodovaného ptactva, výstavu holubů a drůbeže. Například v roce 2018 se na výstavě a burze objevilo na 50 tisíc exotů. O rok později do Reggia dorazil americký chovatel papoušků Tony Silva, který zde se zástupci olomouckého vydavatelství Nová EXOTA propagoval svoje knihy vydané v mezinárodní edici v angličtině – titul o arech (Macaws) a také Průvodce chovem papoušků (Psittaculture). Další čeští chovatelé na této akci prodávali papoušky a drobné exoty. Pořadatelé burzy a výstavy z organizace SOR neplánují pro letošní ročník náhradní termín, další akce by se tedy měla konat v listopadu 2022.

Italská ptačí výstava a burza Reggio Emilia 2018 nabídla na 50 tisíc exotů, překvapila zoborožci tmavými

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!