Sobotní setkání chovatelů s přednáškou Čestmíra Drozdka se kvůli malé kapacitě sálu přesouvá jinam

UVNITŘ MAPA – Mimořádný zájem o přednášku chovatele Čestmíra Drozdka, která bude jediným bodem sobotního již devátého setkání chovatelů Severovýchodních Čech, přinutil organizátory změnit místo konání této akce. Z restaurace Pod Kunětickou horou se přesune do 15 km vzdálené hospody U vlčice ve Vlčí Habřině. Původně zamluvený sál totiž pojme maximálně 60 osob, ale ke konci minulého týdne bylo na setkání nahlášeno již přes 100 účastníků a toto číslo ještě nebude konečné. Lokaci změní i členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy, která proběhne před plánovanou přednáškou. Obě akce se uskuteční ve Vlčí Habřině, která je dobře dostupná z „hradecké“ dálnice D11 i Pardubic a Přelouče.

Původně se 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech mělo konat v restauraci U koupaliště ve Smržově u Hradce Králové, kam se přednášky přestěhovaly z blízké Skaličky. V době konání přednášky Čestmíra Drozdka však bude tato restaurace obsazená jinou akcí. Sál v restauraci Pod Kunětickou horou poblíž Pardubic zvolili organizátoři ze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy kvůli dobré dostupnosti z obou východočeských metropolí a také proto, že v tomto podniku pravidelně probíhají jednání výboru této organizace. Pořadatelé však v době, kdy domlouvali pronájem sálu, netušili, jak velký bude zájem o přednášku Čestmíra Drozdka ze strany chovatelů. A ten je enormní, protože setkání chovatelů Severovýchodních Čech je jednou z posledních akcí svého druhu po zrušeném V.I.P. setkání chovatelů.

Čestmír Drozdek přijede 9. října přednášet a diskutovat na setkání chovatelů pod Kunětickou horou u Pardubic

Nejrozsáhlejší přednáška Čestmíra Drozdka v historii

Během tříhodinové přednášky Čestmír Drozdek ukáže řadu snímků ze svého unikátního chovu exotických ptáků, který zahrnuje nejen papoušky, plodožravé a hmyzožravé ptáky, ale nově také dravce a sovy. Přiblíží svoje úspěchy s odchovy vzácných druhů zoborožců, ale také indonéských papoušků trichů orlích a dalších okrasných ptáků. Chovatelské zařízení Čestmíra Drozdka v Českém Rudolci na České Sibiři patří k nejrozsáhlejším a nejkomplexnějším soukromým ptačím parkům u nás i v Evropě. Zaujme nejen obrovským výběrem ptačích druhů, ale také aranžmá jednotlivých voliér, zejména pak u „nepapoušků“. Čestmír Drozdek spolupracuje s řadou zoologických zahrad, včetně největší české Zoo Praha, které dodal několik ptáků, např. trichy orlí a zoborožce.

Sobotní přednáška Čestmíra Drozdka začíná v restauraci U vlčice ve Vlčí Habřině (č.p. 28) v 16 hodin. Od 18. do 19. hodin je naplánovaná přestávka na večeři a od 19. hodin bude přednáška pokračovat, včetně prostoru pro otázky od účastníků setkání. Uzávěrka přihlášek na tuto akci byla již 30. září, ale vzhledem ke změně lokace a vyšší kapacitě sálu se zájemci mohou ještě stále hlásit předsedovi ZO ČSCH Jiřímu Vojtěchovi na e-mail c.alba@seznam.cz nebo telefon 603 881 884. Vstupné na setkání je 200 Kč, pro členy ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy pak 100 Kč. Organizátoři již nyní připravují jubilejní 10. setkání chovatelů Severovýchodních Čech, na kterém již 30. října vystoupí Milan Bartl, známý chovatel papoušků žako a dalších druhů a provozovatel e-shopu ePapoušek.cz.

Na návštěvě u Čestmíra Drozdka, prvochovatele žaků a trichů v Česku

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!