Čestmír Drozdek přijede 9. října přednášet a diskutovat na setkání chovatelů pod Kunětickou horou u Pardubic

Velmi zajímavou podívanou a chovatelské informace nabídne 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech, které se uskuteční v sobotu 9. října v Restauraci Pod Kunětickou horou u Pardubic (Ráby 34 – viz mapka níže). Hlavním hostem a přednášejícím totiž bude Čestmír Drozdek, známý chovatel různého druhu exotického ptactva od papoušků přes drobné a hmyzožravé ptáky po zoborožce. Na své několikrát odložené (kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru) přednášce seznámí účastníky se svými chovatelskými začátky, zkušenostmi s chovem jednotlivých druhů ptáků, vzácnými odchovy (mj. trichů orlích nebo dvojzoborožců hnědavých) a vše doplní bohatou fotodokumentací.

„Svoji přednášku zaměří na shrnutí svých celoživotních chovatelských zkušeností, zdarů i peripetií při překonávání těžkých chvilek v chovu nově získaných druhů. Chceme se se všemi zájemci podělit o tuto jedinečnou možnost vyslechnout a případně osobně položit otázku jednomu z našich nejúspěšnějších chovatelů,“ říká Jiří Vojtěch, předseda ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy, která setkání pořádá. Že půjde o opravdu unikátní akci, dokládá čas, který je přednášce Čestmíra Drozdka vyčleněný. Půjde minimálně o tři hodiny, přičemž přednáška bude rozdělena na dvě části a na jejím konci bude dostatečný prostor pro otázky. Začínat bude v 16:00 hod., od 18:00 hod. bude pro všechny účastníky připravena večeře a od 19:00 hod. bude přednáška pokračovat.

Na návštěvě u Čestmíra Drozdka, prvochovatele žaků a trichů v Česku

Zájemci o účast se mohou hlásit do 30. září

Čestmír Drozdek patří mezi chovatelské legendy, má za sebou řadu českých a československých prvoodchovů. Jako první v tehdejším Československu například odchoval papoušky žako, v posledních letech se mezi chovateli papoušků proslavil prvoodchovem trichů orlích, které nadále úspěšně rozmnožuje a dodal tyto ptáky i do pražské zoologické zahrady, která letos oznámila odchov prvního mláděte. Se Zoo Praha spolupracuje Čestmír Drozdek dlouhodobě, jeho pila poskytla zahradě kmeny a budky pro papoušky v Rákosově pavilonu. Spolupráce se týká také chovu zoborožců, v němž je Čestmír Drozdek jedním z nejúspěšnějších v Evropě. Pardubická přednáška bude první po několika letech, na níž chovatel vystoupí.

Zájemci o účast na tomto setkání se mohou obracet na Jiřího Vojtěcha (c.alba@seznam.cz, 603 881 884) nebo Jiřího Stejskala (arac@seznam.cz, 605 855 555). Vstupné na přednášku je 200 Kč, pro členy ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy pak 100 Kč. Kapacita sálu je omezena na přibližně 60 účastníků, proto s přihláškou neváhejte. Uzávěrka je 30. září. Server Ararauna.cz přinese z této akce podrobnou reportáž. Organizátoři již nyní připravují další setkání, na kterém s přednáškou koncem října vystoupí Milan Bartl, známý chovatel papoušků žako a dalších druhů a provozovatel e-shopu ePapoušek.cz.

Začala výstava Exotika 2012, největší vzácností jsou zoborožci hnědaví od Čestmíra Drozdka

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Otrávené návnady na myši ohrožují kakaduy krátkozobé, ochránci naléhají na farmáře

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 17. až 19. září 2021

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější