Papouščí den na Krásném u Šumperka mění organizátora, uspořádají ho Papoušci v akci

UVNITŘ POZVÁNKA – Hned dva prázdninové srazy majitelů ochočených papoušků, včetně těch, kteří svoje opeřené domácí mazlíčky vycvičili na volné létání, uspořádá východočeská skupina Papoušci v akci. Vedle svého vlastního setkání, které se uskuteční první červencovou sobotu (2. července) v Autokempingu Rozkoš u České Skalice, skupina převzala i organizování tradičního celostátního srazu „volnoletců“ na Krásném u Šumperka. Jubilejní desátý ročník této akce je naplánovaný na první srpnovou sobotu (6. srpna), na kdy jej avizoval i původní pořadatel a zakladatel těchto srazů Zdeněk Krňávek. Nemění se ani oficiální začátek akce pro veřejnost, která bude moci setkání navštívit od 11 hodin.

„Na Krásné jezdíme již několik let a členkám v naší skupince přišlo hodně líto, že bychom o tento sraz měli přijít, byť v loňském roce se dalo mluvit o komorní atmosféře. Vzhledem k tomu, že to vlastně organizujeme zatím jen po telefonu, novinky pro letošní ročník rozhodně neplánujeme. Vlastně omyl, novinkou určitě bude, že se letos určitě nebude od návštěvníků vybírat povinné vstupné ani parkovné na parkovišti. Díky skvělé spolupráci se ZD Medlov budeme smět opět využít jejich půdu k parkování za minimální poplatek. Návštěvníci tedy budou moci přispět pouze dobrovolně, což asi každý uvítá,“ řekla serveru Ararauna.cz jedna ze zakladatelek skupiny Papoušci v akci Milena Vrábelová.

Sraz byl nejdříve zrušený, pak ale přišel spásný nápad

Stejně jako v přechozích letech budou moci chovatelé na místo přijet o několik dní dříve nebo setrvat několik dní po srazu. Dopředu se ale musí dohodnout s provozovatelem tamního kempu na možnosti ubytování (kontakt v pozvánce níže). Na místě je možné zaparkovat karavan nebo si postavit stan, prostor je ale omezený a v některých letech byl kemp v době pořádání Papouščího dne na Krásném plně obsazený. Na srazu bude mít vlastní stánek Společnost Laguna, která se stará o nechtěné a hendikepované papouščí domácí mazlíčky, dále zde bude stánek se suvenýry – hrnky a tričky s potiskem, ale i chovatelskými potřebami jako jsou písková brusná bidla nebo krmiva. Chovatelská poradna bude zdarma.

A proč vlastně došlo ke změně organizátora Papouščího dne na Krásném? „Bývalá přítelkyně Zdeňka Krňávka dala na Facebook informaci, že letošní ročník srazu se nebude konat a nám to přišlo líto. Požádaly jsme ji o svolení pořádat akci a ona nám přeposlala plakát už s našimi telefonními čísly. Bylo to spontánní rozhodnutí, protože jsme byly smutné, už jsme měly kvůli tomuto setkání naplánovanou dovolenou. Zkušenosti s pořádáním mega akcí máme celkem dostatečné, takže nebylo proč váhat. Šlo jen o svolení, aby to nebylo za něčími zády a pak jen telefon s majitelem kempu a ruka byla v rukávě. Nebo tedy 10. ročník znovuzrozen,“ popisuje Milena Vrábelová.

Začínají srazy vyznavačů volného letu papoušků. První bude příští víkend na Chomutovsku

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Arové škraboškoví se vrátili do přírody. Projekt počítá s tím, že až dvě třetiny nepřežijí

Dálší článek

Nová kniha o amazoňanech od Tonyho Silvy: Nová Exota ji vydá anglicky letos v září, česky příští rok

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější