Časopis Papoušci zmizí z novinových stánků. Slibuje posílení předplatného

Jeden z dvou tuzemských časopisů pro chovatele exotického ptactva, který je možné kromě předplatného získat i na vybraných novinových stáncích, od Nového roku zruší tento způsob distribuce. Jak v nejnovějším čísle magazínu Papoušci oznámila ředitelka redakce Alena Winner, titul bude možné od příštího roku získat pouze v rámci předplatného nebo na vybraných akcích. Z novinových stánků PNS a od dalších distributorů se časopis stáhne. Jediným způsobem, jak si zajistit jeho pravidelný odběr, tak zůstane předplatné nebo vybraní prodejci chovatelských potřeb. Časopis Papoušci je dvouměsíčník, vychází od roku 2000 a jeho předplatné zajištuje společnost SEND Předplatné s.r.o.

„Od 1.1.2023 již časopis Papoušci nedostanete v síti PNS a na dalších novinových stáncích. Je sice stále mnoho čtenářů, kteří si v trafikách časopis kupují, nicméně v reakci na dobu jsme se rozhodli zintenzivnit předplatitelský servis, spolupráci s prodejci na ptačích burzách, provozovateli specializovaných e-shopů a být s vámi v bližším kontaktu. Ačkoliv se každé dva měsíce do novinové sítě posílalo několik tisíc výtisků, řada čtenářů časopis přesto nesehnala a bohužel se nedařilo smluvní distribuci rozpohybovat tak, jak by nám vyhovovalo a každý jste ve své trafice číslo aktuálních Papoušků našel,“ vysvětila Alena Winner v úvodníku aktuálního šestého čísla letošních Papoušků.

Časopis Papoušci změnil vydavatele a sídlo, už nepatří nakladatelství Dona

Nová EXOTA na stáncích zůstává

„Tento krok časopis neoslabí. Naopak. Naše aktivity povedou k tomu, že bude daleko snazší se k papouščímu periodiku dostat. Předplatné Papoušků si můžete objednat přímo na našich webových stránkách a na webu SEND Předplatné s.r.o.,“ dodala Winner. Pro čtenáře ze Slovenska se podle ní nic nemění. V Česku lze časopis Papoušci sehnat na vybraných ptačích burzách, například v Českých Budějovicích, nebo na výstavách jako je EXOTIKA v Lysé nad Labem. Vydavatelství Fynbos na jeho distribuci spolupracuje s vybranými prodejci krmiva a chovatelských potřeb, například se společností Janosch Breeding & Feeding, na jejímž stánku na letošní EXOTICE v Lysé nad Labem byly k dostání nejen časopisy Papoušci, ale také knižní produkce tohoto vydavatele.

Konkurenční časopis Nová EXOTA, který vychází jako měsíčník a zaměřuje se i na chovatele dalšího exotického ptactva, v distribuci na novinové stánky pokračuje. V minulosti byl k dostání na vybraných stáncích sítě Mediaprint Kapa, do loňského roku pak přibyl i na nabídce PNS. Oba časopisy nabízí i elektronické předplatné, časopis Papoušci vydává i anglickojazyčný titul, do kterého překládá část obsahu z českého časopisu. Oba vydavatelé se věnují také vydávání chovatelských publikací, a to jak v české verzi, tak mezinárodní anglickojazyčné mutaci. Nová EXOTA takto letos vydala v angličtině rozsáhlou publikaci o chovu amazoňanů od Tonyho Silvy, Fynbus zase knihu o chovatelském zařízení Lacoba Lacse v Panamě (česky i anglicky).

Chov papoušků pod panamským sluncem a co si z něj vezme středoevropský chovatel

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..