Elektronické verze časopisů Nová EXOTA a Papoušci už nebude možné koupit a číst na Alze

Čtenáři časopisů Nová EXOTA a Papoušci, kteří byli zvyklí kupovat tyto tituly v elektronické podobě v největším českém internetovém obchodu Alza.cz, o tuto možnost od února přijdou. E-shop se totiž rozhodl ke konci ledna ukončit prodej všech elektronických vydání novin a časopisů. „Ukončení prodeje znamená, že od 1. února přestáváme nahrávat nová vydání časopisů a novin. V případě, že máte běžící zaplacené předplatné, bude vás začátkem února kontaktovat emailem naše call centrum s informacemi k vrácení poměrné části uhrazeného předplatného,“ informovala Alza.cz přímo ve svém obchodě. Zakoupené časopisy bude možné číst minimálně do 31. března.

„Je pro nás důležité, aby naši zákazníci o časopisy zakoupené prostřednictvím Alza.cz nepřišli a bylo i nadále možné listovat v jejich historii. S jednotlivými vydavateli, v souladu s jejich licenčními podmínkami a právními normami, zajišťujeme možnosti pro plynulý přechod mezi dostupnými platformami. O podrobnostech, jak postupovat v případě konkrétních vydavatelů vás budeme rovněž v průběhu února informovat prostřednictvím emailu. Tyto informace budou současně k nalezení i ve vašem účtu na Alza.cz,“ dodal provozovatel největšího tuzemského e-shopu. Prostřednictvím Alzy bylo možné zakoupit vydání Nové EXOTY od roku 2011 a vydání dvouměsíčníku Papoušci od roku 2016.

Časopis Papoušci zmizí z novinových stánků. Slibuje posílení předplatného

Nová EXOTA přechází na Digiport.cz

Posledním číslem, které je možné zakoupit v elektronické verzi na Alze, je v případě Nové EXOTY první letošní vydání za leden, u Papoušků pak poslední šesté číslo za loňský rok vydané v říjnu. Oba časopisy ale bude možné v elektronické podobě sehnat jinou cestou. Papoušci nabízí elektronické předplatné přímo na svém webu. Vyjde na 360 Kč na rok (roční předplatné tištěného časopisu stojí 474 Kč) a vydavatel každému předplatiteli zasílá přístupové údaje k webu, na kterém se časopis nachází. „Každý druhý měsíc obdržíte na e-mail přístup do knihovny médií, kde si časopis snadno stáhnete,“ vysvětluje na webu u možnosti předplatného elektronické verze.

Nová EXOTA bude od února podle svého vydavatele a šéfredaktora Jana Sojky dostupná v elektronické verzi na největší české e-knihovně Digiport.cz v sekci Hobby, kde je nyní pro chovatele dostupný časopis Naše kočky, Svět psů a Moderní včelař. Právě Digiport.cz vydavatelům nabízí bezproblémový přenos uživatelských knihoven z Alza Media, v předplatném elektronických časopisů z Alzy tak bude možné pokračovat na Digiportu. Tato knihovna také nabízí možnost zakoupení dárkových poukazů s kreditem na nákup předplatného časopisů nebo e-knih a audioknih. Elektronické vydání Nové EXOTY na Alze bylo dosud k dispozici za 45 korun na číslo, 540 Kč na celý rok. Předplatné tištěného časopisu vyjde na 720 Kč.

Časopis Fauna končí. Prosincové číslo bude poslední, pokračovat bude pouze na internetu

Úvodní foto: Nová EXOTA a Papoušci, koláž Ararauna.cz

2 komentářů

  1. Honza napsal:

    Dobrý den, na Digiportu Nová exota není. Bude tedy někde v el.verzi k dispozici? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..