Vlastní „iFaunu“ spustila i vydavatelka časopisu Papoušci. Zatím se k ní veřejně nehlásí

Svézt se na vlně odporu proti nové podobě chovatelského inzertního portálu iFauna.cz a zkusit štěstí s podobně zaměřeným webem zkouší i rodina vydavatelky časopisu Papoušci Aleny Winner. Začátkem srpna spustila společně se svým manželem Josefem Winnerem nový inzertní portál Onlinefauna.cz. Provozovatelem webu je společnost Wample, kterou ze tří čtvrtin vlastní Josef Winner a z jedné čtvrtiny Alena Winner. Portál si založil profily na sociálních sítích, ale zatím se nijak veřejně nepropojuje s dvouměsíčníkem Papoušci či webem Papousci.com, na kterém funguje také chovatelská inzerce. Návštěvnost nové inzertní stránky Onlinefauna.cz je zatím neznámá, služba Similarweb.com ji zveřejní až po měsíci provozu portálu.

Onlinefauna.cz nabízí inzerci v deseti různých sekcích a využívá tak rozhodnutí iFauny zrušit od července všechny inzertní rubriky kromě psů, koček a okrasného ptactva. Nejvíce inzerátů má zatím sekce okrasné ptactvo, teprve za ní následují psi. Onlinefauna.cz si založila profily na sociálních sítích Facebook a Instagram, ale po několika úvodních příspěvcích je neaktualizuje. Na Facebooku zatím (ke včerejšku) nasbírala necelých 500 fanoušků, na Instagramu 29 a nezdá se, že by provozovatelé této inzertní stránky investovali do sponzorovaných příspěvků, jako to v hojné míře po změnách na iFauně dělá web Chovzvířat.cz nebo Faunaportal.cz. Ale především Onlinefauna.cz odstartovala s výrazným zpožděním oproti jiným konkurenčním projektům, které si do názvu zakomponovali slovo „fauna“.

Inzertní web „na zapřenou“

Nevýhodu pozdního startu by si Onlinefauna.cz mohla kompenzovat synergiemi s časopisem Papoušci, jeho webem a sociálními sítěmi, které mají mnohonásobně více fanoušků. K této spolupráci ale zatím z nepochopitelných důvodů nedochází. Uvidíme, co přinese zářijové číslo časopisu Papoušci, kde by se mohla objevit inzerce na nový portál. Důležité je ale propojení s online projekty, které mohou na Onlinefaunu přivést nové uživatele. Zatím se však zdá, že na změnách, které přišly s novým majitelem portálu iFauna.cz, chce vydělat příliš mnoho projektů a daří se těm, které začaly už v květnu a červnu. Podle dat aplikace Similarweb.com si největší nárůsty návštěvnosti po osekání obsahu iFauny připsaly weby Chovzvířat.cz, Faunaportal.cz a Faunaaflora.cz.

K velkým změnám na iFauně došlo poté, co tento největší chovatelský inzertní web odkoupila od původních majitelů, někdejších vydavatelů časopisu Fauna, švédská společnost HästNet Sverige AB, člen skupiny PetMediaGroup se sídlem ve Stockholmu. Obě firmy ovládá podnikatel Axel Lagercrantz, který je od loňského června také jediným jednatelem společnosti iFauna.cz s.r.o. Po změně majitele se sídlo iFauny přestěhovalo z Brna do Prahy a českou manažerkou se stala Šárka Štíchová, která se specializuje na chov psů. Tomu také odpovídá komunikace nové iFauny. PetMediaGroup provozuje inzertní chovatelské weby v dalších čtyřech evropských zemích – britský Pet4Homes.co.uk, nizozemský PuppyPlaats.nl, španělský MundoAnimalia.com a italský AnnunciAnimali.it. Vždy jde o jedničky na národním trhu.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Arové kobaltoví z Loro Parque vypuštění v Brazílii odchovali tři mláďata v jednom hnízdě

Dálší článek

Jaká je letošní 84. propagační výstava exotického ptactva v Botanické zahradě na pražském Albertově?

Nejčtenější