iFauna.cz plánuje velké změny: inzerci omezí pouze na psy, kočky, okrasné ptactvo a ruší diskusi

Zásadní proměnou projde na přelomu června a července největší český inzertní web zaměřený na chovatele zvířat – iFauna.cz. Po loňské změně majitele, kdy se stoprocentním vlastníkem iFauny stala švédská společnost HästNet Sverige AB, se provozovatel iFauny přestěhoval z Brna do Prahy a začal plánovat obsahové změny. Ty mají iFaunu přiblížit inzertním webům, které provozuje mateřská společnost firmy HästNet Sverige AB, vydavatelství PetMediaGroup se sídlem ve Stockholmu. Obě firmy ovládá podnikatel Axel Lagercrantz, který je od loňského června také jediným jednatelem společnosti iFauna.cz s.r.o. Minulý týden iFauna zveřejnila první informace o chystaných obsahových změnách.

„Pohyb, růst a vývoj jsou hnací silou všeho živého, a tak i pro iFaunu nastal čas pohnout se kupředu a vykročit trochu jiným směrem, než jakým se ubírala v uplynulých letech. V tom, co děláme, chceme být ti nejlepší a abychom tohoto cíle dosáhli, rozhodli jsme se zúžit naše portfolio pouze na nejčastěji chovaná domácí zvířata – Psy, Kočky a Okrasné ptactvo,“ informovala přímo v diskusním fóru na iFauně Šárka Štíchová, manažerka tohoto inzertního portálu. „Naším cílem je vytvořit přehledné a bezpečné místo, kde nebude prostor pro množitele, podvodníky a nepoctivé chovatele, kde bude životní pohoda zvířat na prvním místě a kde se budou moci chovatelé i zájemci o pořízení nového člena rodiny bezpečně potkávat,“ dodala.

Časopis Fauna končí. Prosincové číslo bude poslední, pokračovat bude pouze na internetu

Po vzoru inzertních webů v západní Evropě

Podle Štíchové plánuje iFauna.cz rozšíření služeb zaměřených na adopci zvířat z útulků, dočasných domovů a záchranných stanic, spuštění přehledné mobilní aplikace a nových metod moderování inzerce. U všech inzertních rubrik kromě Psů, Koček a Okrasného ptactva už iFauna.cz zrušila možnost zaplatit si výhodnou pozici inzerátu. „Toto opatření jsme aplikovali tam, kde neplánujeme s inzercí pokračovat (rubriky budou zrušeny), aby doposud zaplacené zvýhodnění uplynulo dříve, než spustíme novou verzi iFauny,“ vysvětlila Štíchová. U inzerátů na prodej a adopci psů, koček a okrasného ptactva je možné inzeráty nadále topovat a zvýhodněné verze se přesunou i na novou podobu webu. Stejně tak i prostředky z F konta na topování inzerátů.

Šárka Štíchová také informovala o plánovaném zavedení tří typů uživatelských účtů: Běžný uživatel, Chovatel a Útulek/Depozitum. „Uživatel s vytvořeným profilem Chovatelské stanice bude automaticky převeden na účet Chovatele, vynasnažíme se rozpoznat a přesunout pod příslušný účet i Útulky a záchranné stanice. Pokud bude Váš účet převeden pod jiný typ, než Vám vyhovuje, můžete samozřejmě provést změnu v nastavení účtu,“ uvedla Štíchová. Avizované změny odpovídají tomu, jak fungují další inzertní weby provozované společností PetMediaGroup – britský Pet4Homes.co.uk, nizozemský PuppyPlaats.nl, španělský MundoAnimalia.com, či italský AnnunciAnimali.it. Jejich jednotnému vizuálu a logu se pravděpodobně iFauna přizpůsobí.

Kde inzerovat nákup nebo prodej papoušků? Přehled nejlepších chovatelských webů v Evropě

Končí i oblíbené diskusní fórum

Určitou výjimkou v portfoliu PetMediaGroup je web Hästnet.se, největší inzertní portál zaměřený na koně a potřeby pro jezdectví ve Skandinávii. Jeho provozovatelem je přímý majitel iFauny, společnost HästNet Sverige AB. Strategií mediální skupiny PetMediaGroup je skupovat inzertní weby zaměřené na domácí mazlíčky na jednotlivých evropských trzích, přičemž zájem má výhradně o lídry jako je iFauna.cz. „Neustále hledáme další přední tituly, které bychom přidali do našeho portfolia! Webové stránky, které se rozhodneme získat, si obvykle organicky vybudovaly dominantní postavení na trhu, drží si ho po dlouhou dobu a prokázaly silnou schopnost udržet a zaujmout své uživatele,“ píše o sobě mediální skupina PetMediaGroup na svém webu.

Pro iFaunu ovšem začlenění do portfolia PetMediaGroup znamená, že z ní zmizí diskusní fórum, která patřilo mezi nejnavštěvovanější na webech zaměřených na chovatele zvířat. „Rozhodli jsme se ukončit činnost diskusního fóra na iFauně, abychom mohli věnovat naše technické i lidské zdroje novým prioritám,“ vysvětlila v hromadném e-mailu registrovaným uživatelům iFauny Šárka Štíchová. Z provozního hlediska jde o poměrně logický krok: správa fóra si vyžaduje každodenní práci administrátora, který vyhazuje nevhodné příspěvky a blokuje uživatele, kteří porušují pravidla a napadají další diskutující. Svým způsobem to je nevděčná práce, která webu nepřináší žádný zisk, na rozdíl od topovaných inzerátů.

Časopis Fauna změní od Nového roku periodicitu ze čtrnáctideníku na měsíčník

Úvodní foto: koláž Ararauna.cz

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 26. až 28. května 2023

Dálší článek

Rodina Jana Nedělníka redukuje unikátní sbírku amazoňanů, ponechá si jen některé druhy

8 Comments

 • Naším cílem je vytvořit přehledné a bezpečné místo, kde nebude prostor pro množitele, podvodníky a nepoctivé chovatele, kde bude životní pohoda zvířat na prvním místě a kde se budou moci chovatelé i zájemci o pořízení nového člena rodiny bezpečně potkávat. Opravdu zase nějakej bezmozek něco vymyslel. Právě mezi hafanama a kočkama je těch množitelů nejvíc. Ale to by ti debilové museli používat tu kouli na krku co mají k myšlení.

 • Zdravím,koukal jsem na „novou IFaunu“ a teda podle mě se sami odepsali! Vylepšení a jaké, vždyť je to nepřehledné a motá se tam páté přes deváté! Proč bych měl sledovat co mě nezajímá nebo teď to tak je… koukám na papoušky a mezi se tam objeví psi nebo kočky! No vážený tvůrci, teda klobouk dolů, před vámi nebo takovou prasárnu málokdo vymyslí!!!👎

 • Nová fauna mi nevyhovuje, je nepřehledná, málo inzerátů – zmizeli rubriky králíci, morčata atd.

 • A co lidé kteří mají množírny psú.Je zajímavé, že to novému majiteli nevadí, když mluví o tom, že mu jiné množírny vadí.Nový majitel je nejspíš pěkný… .

 • iFauna bol super. Dalo sa tam prečítať v diskusiách čo neobsahovali články. Bol veľmi dobre vymyslený, bol tam stále pohyb a život, vytvárali sa ľudské vzťahy, bola tam kolektivita, priateľstvá, bolo to pestré a živé. Strašne veľa chovateľov a záujemcov navštevoval stránky hydiny, holubov, články boli informatývne, a bolo z nich toľko, že človek stále sa tu vedel objaviť nové informácie, ale boli zaujímavé aj inzeráty plazov, cicavcov, alebo exotických šeliem atď. Človek neveril vlastným očiam čo všetko sa chová v Čechách. Stará iFauna podporoval chovateľstvo profesionálne, vytvoril vhodný portál pre tento koníček. Tento nový neviem kto bude navštevovať. Píšu, že spravia krok do predu, no podľa mňa spravili 5 krokov dozadu. Veď uvidia. Teraz je tu nuda, zmizol všetko, čo v ifaune bolo dobré. Stal sa Bazošom 2, s malým počtom článok, s neprehladnou a sprostou vizážou. Ani sa veľmi netaja, že ide im jedine o P.E.N.I.A.Z.O.C.H. Gratulujem im, zničili niečo, čo bolo dobré, a funkčné.
  Bývalí užívateľ zo Slovenska

  • Medzitým pozerám kto je za tou zmenou, že z niekdajšej a ojedinelej iFauny sa stal 1000. Petshop. Axelko je typické mláďatko liberálnych boháčov, ktorý vyzerá ako gay, a tiež kto v živote tvrdšie v ruke od vlastného (alebo iného) vtáka nedržal. Takýto ľudia škodia svetu, nikto ich nezaujíma iba vlastné myšlienky, ktoré pochopiteľne od základov sú chybné. Škoda toho všetkého. Je mi to ľúto.

 • Připojuji se ke komentářům – nová iFauna je paskvil!!!

 • Další hrůza na světe: https://nasefauna.cz/inzerce/ to opravdu bude mít zvířecí inzerci každej, kdo má do …… díru? Na světě už je dýl, mohl chytnout hned začátek ale propásl to, teď už nic, stejně jako onlinefauna.cz paní redaktorky čsp.Papoušci. Každej udělá první krok ale druhej už ne, mraky hodin programátorů přichází v niveč. Prosím sledujte statistiky i nadále a informujte ať se v tom může člověk aspoň trochu orientovat, kde to stojí za to a kde je to ztráta času. Chtěl jsem to napsat pod článek onlinefauna.cz ale nějak tam asi nejde komentovat???

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější