Arové vojenští v plzeňské ZOO se dočkali nových voliér. Skoro po 50 letech!

Téměř padesát let sloužily v plzeňské zoologické zahradě staré voliéry pro papoušky. Od včerejška je nahradila nově zrekonstruovaná expozice jihoamerických zvířat, kterou obývají i arové vojenští. „Obyvateli nových osmi expozic jsou také aguti, hutie, moka skalní, kuandu (stromoví dikobrazi) pásovci štětinatí a kulovití, mirikiny, kosmani bělovousí, noví lvíčkové zlatí, tamaríni sedloví, bělohubí, žlutorucí a vousatí-císařští,“ informovala zoo na svém webu.

Nová expozice se nachází v tropickém pavilonu Z, který soustředí zvířata z teplých krajin celého světa. Původní voliéry nechala zoo demontovat letos na jaře. Podle vedení zahrady jde o „před-předposlední“ rekonstrukci zastaralých pavilonů. Souběžně s expozicí jihoamerických zvířat pokračují práce na nové voliéře pro krocanovité a havranovité kondory.

VYZKOUŠEJTE NA ARARAUNA.CZ: Přehled papoušků chovaných v českých zoo

Zoologická a botanická zahrada města Plzně je známá svým chovem ptáků. Víc než papouškům se ale věnuje vodnímu ptactvu, plodožravým ptákům, dravcům a sovám. Z papoušků chová kromě arů vojenských i jejich příbuzné ary ararauny, vazy velké, mníšky šedé, latamy vlaštovčí a agapornisy šedohlavé.

Nová jihoamerická expozice v plzeňské zoologické zahradě (Foto: Zoo Plzeň)

Úvodní foto: Wikipedia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..