Letošní výstava Exotika 2012 v Lysé bude bez tradiční prodejní burzy ptactva

UVNITŘ FOTO – Bez prodejní části se bude muset letos obejít Exotika 2012, tradiční podzimní výstava exotického ptactva na Výstavišti v Lysé nad Labem. „Z důvodů časté kritiky trhu pořádaného v rámci výstavy Exotika a z důvodů prostorového uspořádání celé výstavní plochy v hale A2, se Výstaviště Lysá nad Labem, jakožto pořadatel výstavy Exotika 2012, rozhodlo, že trh zvířat a rostlin v letošním roce pořádán nebude,“ oznámil organizátor akce na svém webu.

Letošní Exotika začíná již ve čtvrtek 25. října a potrvá až do neděle 28. října. Obsáhne celý areál Výstaviště v Lysé nad Labem a bude rozdělena do tři částí. „Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět,“ přiblížili organizátoři.

Celková výstavní plocha dosáhne pět tisíc metrů čtverečních a slibuje mj. největší výstavu bažantů, kachniček a holoubků v tuzemsku za letošní rok. Bodovaná část výstavy bude rozdělena na drobné exoty, kanáry a jejich křížence, andulky, korely a obecně papoušky. Odborným garantem je Klub přátel exotického ptactva (KPEP), organizátor tradiční letní propagační výstavy exotického ptactva v Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze na Albertově (stará se zde i o dvě stálé expozice – velkých papoušků a kruhooček).

Asi největší pozornost laických návštěvníků loňské Exotiky v Lysé nad Labem vzbuzoval ochočený samec ary ararauny (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Loni byli největší vzácností na Exotice papoušci mada modrotemenný a mada černoramenný, které na výstavu zapůjčil Antonín Vaidl, kurátor ptáků v pražské zoologické zahradě, ze svého soukromého chovu. K vidění byli i méně častí vazové velcí a z plodožravého ptactva zoborožci strakatí a křiklaví. Co se objeví letos, organizátoři zatím nesdělili. Výstava bude po všechny čtyři dny otevřena od 9:00 do 17:00 hod. Server Ararauna.cz z ní v pátek přinese podrobnou reportáž s fotogalerií.

Lori mnohobarvý jižní

Mezi nejpestřeji zbarvené papoušky na loňské výstavě Exotika 2011 v Lysé nad Labem patřil tento lori mnohobarvý jižní (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Výstava Exotika 2011 Lysá nad Labem

Výstava Exotika se velikostí prostor zcela vyrovná známější Exotě Olomouc, která ale bývá jen jednou za dva roky. Tento snímek je rovněž z loňské Exotiky 2011 v Lysé nad Labem. (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Kromě papoušků se na loňské Exotice objevilo i mnoho plodožravých a hmyzožravých ptáků, například tyto sojky dlouhoocasé (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..