Animovaný film Rio o arech škraboškových má pokračování. Premiéra bude na jaře 2014

UVNITŘ TRAILER – Volného pokračování se dočkal animovaný film Rio inspirovaný osudem ary škraboškového, v přírodě vyhynulého papouška, který přežívá jen díky chovu v zajetí. Film Rio 2, který stejně jako původní snímek Rio z roku 2011 produkuje společnost Blue Sky Studios, bude mít celosvětovou premiéru 20. března 2014 (v českých kinech by se měl objevit ještě v průběhu jara). Distributoři premiéru schválně naplánovali jen několik měsíců před mistrovstvím světa ve fotbale, které se bude konat v brazilském Rio de Janeiru, na které film svým názvem odkazuje.

K TÉMATU: Brazílie se chystá na vypouštění arů škraboškových: získala ptáky z Německa a Loro Parque

Rio 2 je posledním snímkem, k němuž napsal scénář Don Rhymer, jenž je autorem předlohy i u předloňského snímku Rio. Scénárista totiž loni v listopadu zemřel na rakovinu, když měl rozpracované pokračování příběhu. Jisté je, že hlavní roli ve filmu bude mít opět papoušek jménem Blu, jeho družka Jewel a tentokrát i jejich tři mláďata. Ta se objevují i v prvním traileru, který před několika dny uvolnila do distribuce společnost 20th Century Fox. Spolu s ním nastínila základní dějovou linku příběhu.

Rodina se vydá do Amazonie

„Blu, Jewel a jejich tři děti žijí perfektní domácký život v kouzelném městě Rio de Janeiru. Když Jewel rozhodne, že se děti musí naučit žít jako opravdoví ptáci, trvá na tom, že celá rodina podnikne výpravu do Amazonie. Blu se po setkání s jejich novými sousedy obává, že Jewel a jejich děti podlehnou volání divočiny a navždy je ztratí,“ stojí v oficiálním textu k filmu. Režie se opět ujal Carlos Saldanha. Rio 2 bude primárně 3D animovaným, počítačově upraveným snímkem, ale bude mít i 2D verzi.

ČTĚTE TAKÉ: Inseminace pomáhá v chovu arů škraboškových. Katarská Al Wabra tak odchovala už dvě mláďata

Po odvysílání prvního dílu Ria vznikla i kniha na téma původního příběhu o papouškovi, který žil v daleké zemi jako domácí mazlíček, než biologové z Rio de Janiera zjistili, že je jediným žijícím samcem svého druhu, kterého by mohli spářit se samicí v jejich chovném zařízení. Oba papoušci čelí nebezpečí v podobě pytláků, kteří je chtějí ukrást a zpeněžit. Film celkem důsledně sleduje reálný osud ary škraboškového, který však naštěstí nedošel tak daleko, že by na Zemi žil jen jeden jediný pár těchto ptáků.

1 komentář

  1. David Vopravil napsal:

    Těším se na to, už první díl se mi líbil 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..