Snímek mláděte loríčka rudobradého z pražské ZOO získal cenu Czech Press Photo

Loríček rudobradýCenu Trigema od mezinárodní poroty nejprestižnější domácí fotografické soutěže Czech Press Photo za snímek mláděte loríčka rudobradého vylíhnutého v pražské zoologické zahradě získal fotograf Tomáš Adamec. Porota, v níž nechyběli zástupci magazínu National Geographic, novin The Sunday Times, tiskových agentur Reuters a AFP a další světoví fotografové, zasedala od 19. do 21. října. Snímek zobrazuje třídenní, ještě slepé mládě, které pomocí lžičky dokrmuje kurátor ptáků pražské zoo Antonín Vaidl. Zahrada mládě odchovala uměle v inkubátoru.

K TÉMATU: V pražské ZOO se vylíhnul vzácný loríček rudobradý. Bude odchován uměle

„Nejbizarnější bytost, kterou jsem letos fotil,“ svěřil se nedávno v komentářích na webu Ararauna.cz oceněný fotograf. „Na této fotce se společně se mnou podílela také skvělá Zoo Praha. Konkrétně kurátor Antonín Vaidl péčí o loríčka a Marek Václavík velkou pomocí s tiskovým výstupem. Díky!“ dodal Tomáš Adamec na oficiální stránce ZOO Praha na Facebooku. Papoušek se vylíhnul letos 5. dubna a navázal tak na předloňský úspěch, kdy pražská zoo rovněž odchovala jedno mládě. Letošní přírůstek se vylíhnul už v umělé líhni, kam ošetřovatelé umístili oplodněné vajíčko poté, co chovný pár díky neopatrnosti část letošní snůšky rozbil.

REPORTÁŽ: Na návštěvě chovu loriů v pražské zoologické zahradě

Pražská zoologická zahrada chová loríčky rudobradé od roku 1997, letošní mládě je již čtvrté, které se jí podařilo odchovat. V zoologických zahradách i soukromých chovech jde o unikát, loríčci jsou poměrně hákliví na teplotní výkyvy a vyžadují nektar s čerstvé měkké plody. V pražské ZOO jim denně předkládají čerstvé fíky, veškeré ovoce pak prochází přísnou kontrolou, aby nemělo ani náznak hniloby.

Úvodní foto: Tomáš Adamec, ZOO Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..