Online přenos pokračuje: Jak se daří mláděti papouška, které se vylíhlo před kamerou?

Líhnutí mláděte v inkubátoruUVNITŘ VIDEO – Několik hodin trvalo čtvrteční klubání mláděte amazoňana modročelého, které díky internetovému přenosu mohli sledovat čtenáři webu Ararauna.cz přímo v inkubátoru chovatele Zdeňka Krňávka v Šumperku. Přenos, který měl původně zachytit pouze líhnutí papouška, pro velký zájem diváků pokračuje. Prostřednictvím webkamery můžete sledovat, jak se mládě bude postupně vyvíjet – a nejen jedno. Během víkendu se začal líhnout i eklektus různobarvý, jehož sourozenec se vyklubal již minulou sobotu.
„Velký zájem o přenos mě překvapil. V jednu chvíli ho sledovalo skoro 200 lidí najednou,“ přiblížil Zdeněk Krňávek, který stejným způsobem loni přenášel hnízdění svého páru arů araraun. V České republice šlo o první zdokumentovaný případ, kdy ary ararauny vyhnízdily v obývacím pokoji panelového domu a navíc mláďata odchovaly samy přirozeným způsobem. Nynější přenos zachycuje dění v inkubátoru od naklubání vejce po vylíhnutí mláděte a poté chování malých, ještě slepých mláďat. „Kameru necháme běžet nonstop ještě asi čtrnáct dní, dokud budou mláďata malá a taky podle sledovanosti přenosu,“ upřesňuje Zdeněk Krňávek.

Chystá se přenos z Papouščího dne na Krásném

Druhé mládě eklekta se vylíhlo dnes ráno mezi šestou a sedmou hodinou. Papoušci jsou dokrmováni speciální dokrmovací kaší, která musí mít danou teplotu a konzistenci, jinak hrozí, že mláďata budou mít problémy s trávením a uhynou. V prvních hodinách po vylíhnutí mládě vtahuje žloutkový vak a je krmeno jen fyziologickým roztokem a teprve poté dokrmovací kaší.

K TÉMATU: Papouščí den přilákal na Krásné u Šumperka 1 200 návštěvníků, zhlédli přes 50 papoušků

Aby online přenosů zaměřených na papoušky nebylo málo, připravuje Zdeněk Krňávek ještě jedno zajímavé vysílání. „Pokud bude hezky, nabídneme internetový přenos z Papouščího dne, během kterého se 6. srpna na přehradě Krásné u Šumperka uskuteční setkání vyznavačů volného letu papoušků a jejich příznivců. Odkaz na tento přenos bude dostupný na facebookové stránce Papoušci, papoušci a zase papoušci a také na webu Ararauna.cz,“ upřesňuje Zdeněk Krňávek, kde tento přenos zprovoznil jeden z účastníků akce a volnoletců z Prahy Václav Peričevič. Setkání na Krásném se uskuteční už čtvrtý rok po sobě. Loni se tohoto srazu zúčastnilo přes 50 papoušků, na které se přišlo podívat okolo 1 200 návštěvníků.

Úvodní foto: Zdeněk Krňávek, Operenimazlicci.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..