Pašování papoušků vlakem se dvěma Indkám nevyplatilo, udali je spolucestující

Železniční policie v jižní Indii zatkla dvě ženy, které vlakem převážely čtyři klece plné papoušků odchycených z volné přírody. Indky cestovaly ze státu Tamil Nadu expresem do města Thiruvalla v jihozápadní Indii. Po zadržení vypověděly, že ptáky nakoupily od vesničanů, kteří je vybrali z hnízd. Ženy je plánovaly prodat za výrazně vyšší cenu na ptačím trhu v Thiruvalle. Podle zveřejněných fotografií byli mezi zabavenými papoušky alexandři velcí. Zadržené pašeračky ve věku 50 a 40 let pochází z oblasti Erode v jihoindickém státu Tamil Nadu, uvedl deník The Hindu.
Policisty na pašeračky upozornili spolucestující z vlaku. Hlídka železniční policie poté provedla při následující zastávce vlaku na nádraží Ernakulam North prohlídku vagonů a zadržela ženy se čtyřmi klecemi zakrytými jutou. Ženy byly zjevně nervózní a zdržovaly se po celou cestu u dvířek vlaku, aby mohly případně utéct. Právě proto vzbudily pozornost ostatních cestujících, kteří zaznamenali také hlas a pohyb ptáků v zakrytých klecích. Indie má poměrně přísné zákony na ochranu přírody, odchytávání volně žijících původních druhů zvířat je zakázáno pod vysokou pokutou a vězením.

K TÉMATU: Indové zabavili na hranici s Bangladéšem dvě tašky plné pašovaných mutačních neofém

Zadržené ženy skončily v cele předběžného zadržení a poté putovaly do vazby, kde mají čekat na soud. Předběžné šetření prokázalo, že papoušky převážely z Tirupuru do Thiruvally. Ženy se přiznaly, že ptáky výhodně nakoupily od venkovských „chytačů“ a plánovaly je zpeněžit ve městě. Média neuvedla, zda pachatelky podobným způsobem už papoušky na ptačí trh dodávaly v minulosti, nebo zda šlo o jejich první pokus o nelegální obchod s původním druhy papoušků. Vyšetřovatelé vazbu odůvodnili ustanovením zákona o ochraně volně žijících živočichů z roku 1972.

Úvodní foto: The Hindu
Předchozí článek

Zoo Praha se připravuje na Rákosův pavilon: má už dva páry trichů orlích a pár nestorů kea

Dálší článek

Zakázaných invazních druhů zvířat přibude, Evropská unie připravuje rozšíření seznamu

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější