Další muškař shání papouščí peří na návnady pro lososy. Pomůžete mu?

Na redakci webu Ararauna.cz se po delší době obrátil další profesionální vazač mušek pro lov dravých ryb s prosbou, zda by mu čtenáři nemohli zaslat menší pírka z papoušků. Petr Haišman potřebuje malá peříčka žluté, modré a červené nebo oranžové barvy, ideálně peří z velkých druhů arů – ary ararauny, ary zelenokřídlého, ary arakangy, případně z ary kanindy. „Jsem profi vazač mušek a nemohu je bohužel v okolí sehnat, nikdo je tady nechová. Hodily by se mi na vázání křidýlek lososích mušek,“ vysvětluje rybář. „Mohu výměnou za ně navázat mušky, případně zaplatit. Měly by být vždy dvě do páru na jednu mušku zrcadlově a stejně velká,“ dodal.

Ideální jsou pírka z hrudi nebo ze zad, nikoli velká brka. Podobným způsobem čtenáři Ararauny pomohli již loni jinému vazači mušek Břetislavu Kašparovi, jehož ochota chovatelů papoušků příjemně zaskočila. Do schránky mu dorazila kupa dopisů a velké množství peří, byť často šlo o velká brka, z nichž mohl využít jen část praporů (ideální jsou při muškaře opravdu malá zahnutá pírka, která svým vzhledem připomínají křídla motýlů nebo můr). Speciální rybářské mušky s papouščím peřím bývají pět až sedm centimetrů dlouhé. „Na každou mušku potřebuji dvě pírka, která se umisťují proti sobě,“ přiblížil loni serveru Ararauna.cz Břetislav Kašpar.

Čtenáři Ararauny loni papouščím peřím opravdu nešetřili, muškaři Břetislavu Kašparovi se sešla pěkná sbírka. Pomůžete i jeho kolegovi? (Foto: Břetislav Kašpar)

Kam posílat peří?

Petr Haišman uvítá, pokud mu majitelé velkých druhů arů budou moci zaslat malá modrá, žlutá a červená pírka. „Pokud je nějaká šance je sehnat, kontaktujte mne prosím na můj e-mail trepik@post.cz,“ píše. Jak se takové peří používá a jaké mušky z něj mohou vzniknout, se můžete podívat na speciálním YouTube kanálu, který provozuje další zmiňovaný výrobce mušek Břetislav Kašpar. Na stránce B&K ‖ Břetislav Kašpar – Fly Fishing & Fly Tying je 38 videí s různými druhy mušek, z nichž některé evokují skutečné larvy, jiné zase křídla hmyzu nebo motýlů. Právě motýlí křídla mají připomínat papouščí pírka na rybářské mušce.

K TÉMATU: Čtenáři Ararauny vyslyšeli výzvu a zavalili výrobce rybářských mušek papouščím peřím

Břetislavu Kašparovi loni na podzim nakonec od čtenářů Ararauny dorazila nejen pírky z arů araraun a arů arakang, ale také od několika druhů amazoňanů, kakadu a dalších druhů papoušků. Většinou šlo o peří od domácích mazlíčků. Kolik peří se sejde letos pro Perta Haišmana? Budeme to bedlivě sledovat a stejně jako v případě Břetislava Kašpara vás budeme neprodleně informovat na Ararauně! Předem děkujeme za pomoc a spolupráci.

Úvodní foto: Břetislav Kašpar

Předchozí článek

Odchovávali ary arakangy v zajetí už ve starověku? Rozbor DNA kostí ptáků z Mexika to potvrzuje

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 17. až 19. srpna 2018

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější