Papouščí a paví peří pomáhalo na Krásném: výnos z jejich prodeje pomůže papouškům v nouzi

UVNITŘ FOTO – Společnost Laguna, která se stará o opuštěné a nemocné papoušky a je fakticky jediným specializovaným papouščím útulkem v České republice, se letos poprvé aktivně účastnila Papouščího dne na Krásném u Šumperka. První dík patří samozřejmě organizátorovi této velkolepé show, Zdeňku Krňávkovi. Nejen, že Laguně umožnil maximální prezentaci naší záchranné stanice, ale zisk z celé akce ve výši 5 200 Kč předal na veterinární výdaje pro nemocné papoušky, o které se staráme a kterým se poté, pokud to je možné, snažíme najít nový domov a láskyplné majitele.
Velký dík posílá Laguna volnoletecké skupině Uzavřená křídla, která po celý den prezentovala Lagunu a její programy na záchranu papoušků v nouzi. A velký potlesk si zaslouží nejmladší členové Laguny – Patrik a Kája (na snímku) – kteří po celý den neúnavně prodávali paví peří od sponzora Petra Hobzy, fotili papoušky druhu korela a kakadu se zájemci a pro Lagunu takto nasbírali 8 407 Kč. Nejde ani tolik o vybrané finanční prostředky, ale vážíme si nadšení pro společnou věc, protože právě tito mladičtí chovatelé za čas převezmou naše žezlo. Vzhledem k tomu, že nevynechají možnost navštívit skoro každou akci, kde volně létají papoušci, určitě se s nimi a jejich „obchůdkem“ potkáte.

Prezentace společnosti Laguna na Papouščím dni na Krásném. Vlevo paví peří, jehož prodej vydělal na pokrytí provozních nákladů stanice pro papoušky v nouzi. (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)
Chovatelé ze skupiny Uzavřená křídla měli na Krásném společnou prezentaci se společností Laguna (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Přidejte se a pošlete Laguně peří!

Bezva nápad (Zbyněk Stibor a Pavluška-Ara) posbírat vypadané peří z papoušků také přinesl své ovoce v podobě příspěvků pro Lagunu. Do začátku takto vybrali 2 235 Kč. Ideální plán na příští rok – sbírejte peří a přivezte ho příští rok na Krásné, pomůžete Laguně! Brzy nás čekají velké celostátní výstavy exotického ptactva, kde bude možné tímto způsobem získat další finanční prostředky, a ještě vylepšit péči o papoušky, kteří neměli štěstí na původní majitele a nesou si sebou do dalšího života psychické problémy a poruchy chování. I takoví papoušci si ale zaslouží žít a prožít zbytek života kvalitně! Pokud tedy chcete pomoci, pište nebo volejte: magdalena.zohova@email.cz, 603 211 381.

K TÉMATU: Magdalena Žohová: Postižení papoušci mají právo na život, Laguně se daří nacházet jim nové majitele

Na závěr musíme poděkovat všem, kdož se jakkoliv připojili do této akce, někteří inkognito (v čele s mladinkou araraunou Oskárkem a dalšími), a projevili nejen neskutečný zájem o papoušky v nouzi, ale svými nádhernými papoušky přispěli k vytvoření úžasné atmosféry, kdy všichni mohli zapomenout na těžkosti a šarvátky všedního života a mohli se plně věnovat našemu společnému „koníčku“ a obdivovat s dalšími stejně postiženými šílenci krásu exotického ptactva.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Předchozí článek

Od pyrury po aru zelenokřídlého: na Krásném u Šumperka se i přes vedro sešlo 123 papoušků

Dálší článek

Arové zelenokřídlí se vrací do argentinské přírody. Podařilo se vypustit prvních pět párů

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější