Kakadu růžový v pražských Dejvicích dolétal, srazilo ho auto. Kdyby ho úřady zabavily, přežil by

Tragicky skončil opakovaný útěk ochočeného kakadua růžového v pražských Dejvicích. Papouška, který se v šestém pražském obvodu často pohyboval volně od loňského listopadu do letošního ledna, v úterý srazilo auto a na místě svým zraněním podlehl. Server Ararauna.cz o tom informovala čtenářka Tereza J. „Je mi to strašně líto, ale dnes jsem byla svědkem, jak papouška srazilo auto. Měl to hned za sebou. Odnesla jsem ho z vozovky. Leží na trávníku hotelu Internacional. Informaci jsem předala Městské policii,“ uvedla. Právě městští strážníci papouška v minulosti opakovaně odchytávali a umisťovali do útulku pro ztracená zvířata nebo přímo majiteli. Tomu hrozilo, že mu bude kakadu odebrán kvůli týrání.

Bohužel, k žádnému takovému opatření nedošlo a kakadu v Dejvicích poletoval prakticky neustále. Městská policie nakonec ve své pomoci polevila, protože potřebovala řešit jiné akutnější případy a odchytávání papouška bylo kontraproduktivní, protože ho majitel poté opět nechal volně létat po ulicích. „Kdyby se mi bývalo povedlo ho odchytit, tak se ze mě stala zlodějka, protože tomu idiotovi majiteli bych ho rozhodně nevrátila. Létal nad silnicí opravdu nebezpečně a nízko, byla to jen otázka času. Takové krásné zvíře!“ posteskla si Tereza J. Máslo na hlavě má v tomto případě i úřad městské části Praha 6, na který se v minulosti obrátili zaměstnanci útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech a jenž měl situaci řešit.

Úřad městské části nekonal

„Vzhledem k tomu, že je to takto opakované a časté, zaměstnanci útulku předávali podnět na příslušný úřad městské části, že se jedná o nezajištěné zvíře,“ uvedla začátkem prosince loňského roku mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Pokud by úřad nebo jiná instituce, například Česká inspekce životního prostředí, papouška zabavili a umístili ho do specializovaného zařízení, například do společnosti Laguna, nemusely jeho výlety po Dejvicích skončit tragicky. Chování majitele se totiž dalo klasifikovat jako týrání zvířete, neboť kakadu v městské části létat i v době, kdy panovaly mrazy a neměl k dispozici žádnou potravu.

K TÉMATU: Chronický útěkář kakadu růžový opět létá na pražské Podbabě. Domluva majiteli nepomohla

Kakadu růžový měl Prahu 6 už pořádně procestovanou. Loni 8. listopadu jej strážníci odchytávali na parkovišti před hotelem International na Podbabě, 13. listopadu se vyskytoval na balkonu soukromého bytu na Paťance, 16. listopadu zaletěl k automyčce na Podbabské, 22. listopadu k podbabskému nádraží a 27. listopadu ke kasárnám na Podbabě. Později se opět objevil u hotelu International. Odchyt papouška strážníkům většinou zabral zhruba hodinu, ne vždy se ale kakadu nechal „přemluvit“ a ulétl. Toulavého papouška přikrmovali obyvatelé Podbaby, a tak mu při jeho „výletech“ v podstatě nic nechybělo. Kakadu růžový je totiž velmi odolný pták, kterému nevadí ani lehké mrazy.

Úvodní foto: Městská policie Praha

3 komentářů

 1. Ach jo napsal:

  Počkat ono je týrání že majitel pustí svého papouška na proletnuti mnoho chovatelů pouští papoušky kteří se jim potom vrátí

  • ... napsal:

   To sice pouští,ale ne ve městě a bez dozoru…

  • Ilča napsal:

   Asi nemáte dost informací. On se sám nevracel. Vždy ho vracela policie. A na ulici neměl ani žrádlo ani pití. Akorát od nás co jsme ho tam chodili krmit. A když ho policie vrátila majiteli, Tak druhý den už znova létal dokavaď ho někdo neodchytil a zase ho nevrátil….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..