Papouščí zoo Bošovice přišla o veškeré příjmy, žádá své příznivce o pomoc

UVNITŘ ROZHOVOR – V nezáviděníhodné situaci se kvůli zákazu shromažďování a omezení volného pohybu lidí ocitly všechny zoologické zahrady a zooparky, které jsou závislé na příjmech ze vstupného a prodeje upomínkových předmětů. Velká zoo se mohou spolehnout na pomoc svých zřizovatelů, kterými jsou buď obce, na jejichž území se nachází, nebo kraje. Mnohem hůře jsou a tom ovšem soukromé zoologické zahrady včetně jediné papouščí zoo u nás i v kontinentální Evropě v Bošovicích na jižní Moravě. Její provozovatelé, manželé Škrhákovi, museli od 14. března zoo pro veřejnost uzavřít a minulý týden adresovali svým příznivcům výzvu o pomoc.

„Jelikož jsme soukromá zoo, nedostáváme žádné státní dotace a vše si musíme hradit ze svého. Náš jediný příjem je z prodeje vstupenek, suvenýrů, darů od adoptivních rodičů, sponzorů a prodeje mláďat. Zásoby se pomalu tenčí a my prosíme o pomoc. Papoušci se musí krmit denně a někdo se o ně musí taky postarat,“ napsali provozovatelé bošovické zoo na svoji stránku na Facebooku a také na web www.papouscizoo.cz. „Budeme velmi vděčni za jakoukoliv vaši pomoc, materiální i finanční. Číslo účtu, kam můžete případný finanční dar poslat: 377 40 99001/5500. DĚKUJEME!!! Doufejme, že toto těžké období brzy skončí a opět se s vámi setkáme při návštěvě v naší zoo.“

Chystáme ještě expozice pro kakaduy, australské a africké papoušky, říkají majitelé Papouščí zoo Bošovice

Přispěly již desítky obdivovatelů

Výzva se okamžitě setkala s velkou odezvou a zoo každý den na Facebooku zveřejňuje stále delší a delší seznam dárců V době psaní toho článku čítal 64 jmen. Do Bošovic nechodí jen finanční dary, zahrada zveřejnila snímek dobrovolníků, kteří přímo do zoo dovezli zásoby krmení pro andulky. „Dnes nám předali krásný dar v podobě krmení pro andulky paní Ivana a Šárka Sedláková a Simon Weber. Mockrát děkujeme!!!“ okomentovali fotografii provozovatelé zoo. Ani koronavirus ale v Bošovicích nezastavil hnízdí sezónu, která se zdá být mimořádná. Vzhledem k tomu, že v zoo pracuje několik ošetřovatelů, musí se všichni po areálu pohybovat v rouškách. Na ty si papoušci museli postupně zvykat.

Po několika prvních dnech se však zdá, že roušky na obličejích ošetřovatelů už opeřencům nedělají žádné problémy. Zoo zveřejnila snímek zarouškovaného zakladatele zahrady Vlastimila Škrháka při kontrole mláďat amazónků černotemenných. Škoda jen, že nadcházející pěkné počasí a teplé dny nemůžou příznivci Papouščí zoo Bošovice využít k návštěvě. Koronavir tak zcela jistě zabrání překonání návštěvnického rekordu z loňského roku, kdy do bošovické zoo zavítalo na 45 tisíc obdivovatelů papoušků. O to víc bude potřebné, aby návštěvníků bylo co nejvíce, až opatření proti šíření koronaviru opadnou. Ať si jedinou výhradně papouščí zoo v Evropě zachováme i do budoucna.

Úvodní foto: Papouščí zoo Bošovice

Předchozí článek

Maďarsko hlásí rapidní nárůst počtu případů ptačí chřipky. Za týden 39 nových ohnisek

Dálší článek

Rekordní hnízdní sezóna arů zelených v kostarickém centru Macaw Recovery Network: 12 mláďat z 25 vajec

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější