Brazilské fotbalistce během tréninku přistál na hlavě ara ararauna. Chraňme Pantanal, vyzvala na Instagramu

UVNITŘ VIDEO – Kuriózní scénku, během níž brazilské fotbalistce a člence národního týmu Bruně Benites uprostřed tréninku v Rio de Janeiru přistál na hlavě ara ararauna, využila známá sportovkyně k výzvě na ochranu největšího mokřadu světa Pantanalu před ničivými požáry. Papoušek narušil sobotní trénink národního týmu, když si vybral Benites jako jednu z nejvyšších hráček na hřišti a se usadil na její hlavě. Podle původních zpráv mělo jít o divokého papouška, sportovní server ESPN ale později přinesl upřesnění, že šlo o ochočeného aru, kterého jeho majitelé nechají volně létat po městě a fotbalový stadion navštěvuje celkem pravidelně. Dosud však klidně posedával u šaten nebo na břevnech v okolí hrací plochy.

„Tento papoušek žije se svými majiteli v bytě ve čtvrti Granja Comary v Rio de Janeiru, je to domestikované zvíře, s nímž chovatelé zacházejí velmi dobře. Může se volně pohybovat po venku, takže pravidelně navštěvuje naše tréninky,“ vysvětlila na Instagramu fotbalistka Benites. „Obvykle nás sleduje ze šaten, poblíž branky, na hrazdě, ale v sobotu se chtěl podívat na trénink z jiného úhlu a pravděpodobně jsem byla jediná, kdo se mohl pyšnit krví z Pantanalu (na což jsem velmi hrdá) a shodou okolností jsem byla nejvyšším bodem na hřišti, takže přistál na mně,“ dodala s tím, že věc rozhodně považuje za šťastnou náhodu. „Pokud na vás přistane beruška, považuje se to za štěstí. A teď si představte, že na vás přistane papoušek…“ uvedla fotbalistka.

Požáry v Pantanalu zabily už tisíce zvířat

Bruna Benites využila velkého mediálního zájmu, který vzbudilo virální video celé scénky k apelu na brazilskou veřejnost, aby se pokusila ochránit Pantanal od ničivých požárů, jimž v uplynulých měsících padly za oběť tisíce hektarů lesů a tisíce zvířat. „Využiji toho, co se dnes stalo, protože jako někdo z Mato Grosso de Sul nemohu skrývat svůj pocit hlubokého smutku z toho všeho, co se děje v Pantanalu. Při požárech přicházejí o život tisíce zvířat a pokud se to bude dít i nadále, scény (vzácné), jako je tato, kterou vidíte na tomto videu, se už nebudou moci stát. Mějme to na paměti! Postarejme se o naše nevětší dědictví, kterým je příroda!“ Později Benites v komentářích pod příspěvkem na Instagramu dodala, že scéna, při níž pózuje s papouškem na hlavě, není smutná, ale symbolická.

„To však nic nemění na smutném faktu, čeho jsme svědky v mokřadech Pantanalu a na mnoha dalších místech po celém světě kvůli nekontrolovatelným požárům. Dokazuje to ale, že stále existují uvědomělí lidé, kterým na našich zvířatech záleží,“ uvedla Bruna Benites, která patří mezi nejzkušenější fotbalistky brazilského národního týmu. Zemi reprezentovala na letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012, ale zranění křížového vazu jí neumožnilo nastoupit za Brazílii na mistrovství světa ve fotbale o tři roky později.

Požáry v Pantanalu zničily hnízdí biotopy pro tisíc arů hyacintových. To je 15 % divoké populace

Úvodní foto: YouTube.com/The Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..