Indičtí pašeráci papoušků vsadili na nákladní vlak: policisté vytáhli z podvozku přenosky s 15 ary

Další případ pašování papoušků ze Západního Begálska do indického Bengalúru odhalila tamní zpravodajská služba. Na základě anonymního tipu vyšetřovatelé zachránili 15 papoušků ara, k jejichž převozu se pašeráci rozhodli použít nákladní vlak. Je to první případ svého druhu, kdy byly přenosky s exoty odhaleny v podvozku vlaku. Tento způsob převozu musel papouškům způsobit neskutečný stres. „Kontrolou jednoho z podvozků jsme odhalili část zakrytou plachtami. Pod nimi jsme objevili přenosky s ptáky. Bohužel byli během cesty několik dní bez krmiva a vody,“ řekl listu Times of India vysoký úředník Bengalurského ředitelství zpravodajské služby. Všechny papoušky se ale podařilo zachránit a předat záchrannému centru.

Zásilka s papoušky byla ukryta ve vlaku z Kalkaty a vyšetřovatelé ji odhalili na zastávce KSR City. Souprava byla po příjezdu do stanice okamžitě odstavena a prohlédnuta. Anonymní typ se potvrdil. Jde už o třetí případ za letošní léto, kdy pašovaní papoušci směřovali ze Západního Bengálska přes Kalkatu k objednavateli v Benagalúru. Koncem června zabavili celníci na mezinárodním letišti v Kalkatě zásilku 22 papoušků včetně arů hyacintových, arů arakang a trichů orlích, kteří měli putovat nákladním strojem společnosti Air Cargo do Bengalúru. Papoušci byli nejprve propašováni z Bangladéše do Indie a poté měli směřovat ke kupci. Pouhý měsíc poté vyšetřovatelé zadrželi další zásilku šesti arů hyacintových, klokana, dvou opic a tří želv na dálnici spojující indické státy Asám a Mizorám.

Na letišti v Kalkatě zabavili zásilku 22 papoušků pašovaných z Bangladéše. Včetně trichů a arů hyacintových

Vyšetřovatelé věří na jednoho objednavatele z Bengalúru

Zvířata byla schovaná na korbě kamionu a byla odhalena spíše náhodou – při rutinní silniční kontrole. Podle portálu NDTV.com byla uzavřena v plastových bednách a kartonech a podle výpovědi zadržených pachatelů směřovala do města Guváhátí ve státě Asám. Vyšetřovatelé nevylučují, že zásilka byla součástí větší akce mezinárodního kartelu nelegálních obchodníků s ohroženými druhy zvířat. O tom samém jsou přesvědčeni i vyšetřovatelé aktuálního případu zadržené zásilky v nákladním vlaku z Kalkaty do Bengalúru. Policie se nyní snaží vypátrat objednavatele a členy gangu, kteří měli zásilku vyzvednout na nádraží v Bengalúru. Kromě 15 arů byli v přenoskách také agapornisové. Times of India neuvádí, zda šlo o mutační nebo přírodní ptáky, ale pravděpodobnější je první varianta.

Vyšetřovatelé nyní pracují na variantě, že příjemcem letecké zásilky z června letošního roku a ptáků nalezených v nákladním vlaku měla být stejná osoba a tudíž za oběma případy stojí stejný pašerácký gang. K pašování zvířat do Indie dochází především přes Západní Bengálsko a část severovýchodní Indie, která hraničí s Bangladéšem, Myanmarem a poblíž se nachází i Thajsko. „Papoušci jsou nešťastným favoritem tohoto pašování,“ uvedl již dříve nejmenovaný zástupce indické celní správy. Té se v minulosti podařilo zabavit ary arakangy, ary ararauny, eklekty různobarvé, nandeje černohlavé, rosely a neofémy včetně různých barevných mutací. Cena těchto ptáků se v Indii pohybuje na několikanásobku hodnoty u evropských chovatelů.

Další případ pašování arů hyacintových v Indii: šest papoušků odhalili v kamionu u hranic s Barmou

Úvodní foto: Hindustantimes.com

Předchozí článek

Moje zkušenosti s odchovem mláděte ary horského pod rodiči

Dálší článek

V Británii kvůli povinné práci z domova raketově narostl počet papoušků nabízených k adopci

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější