Ani listopadový termín výstavě EXOTIKA v Lysé nad Labem nevyjde, přesouvá se na konec ledna

Nejen letošní ročník mezinárodní výstavy EXOTA Olomouc, ale ani EXOTIKA v Lysé nad Labem nakonec letos neproběhne. Pořadatel této akce, Výstaviště Lysá nad Labem, podruhé přesunul termín, tentokrát z poloviny listopadu na konec ledna příštího roku. Původně se měla EXOTIKA 2020 konat od 28. října do 1. listopadu, ale organizátoři ji po vládou vyhlášeném stavu nouze a zpřísnění opatření proti šíření koronaviru přesunuli na 13. až 17. listopadu. Vláda však v Poslanecké sněmovně uspěla s žádostí o prodloužení stavu nouze minimálně do 20. listopadu a předpokládá, že stejnou žádost podá ještě minimálně jednou. Výstava EXOTIKA by se tak měla uskutečnit 28. až 31. ledna 2021.

„EXOTIKA uprostřed zimy. Na konci ledna přijeďte určitě do Lysé nad Labem. EXOTIKA – největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů, akvarijních ryb, opic a šelem s úžasným aranžmá exotických rostlin a stromů,“ avizuje na svém webu Výstaviště Lysá nad Labem, které muselo zrušit všechny plánované akce až do začátku prosince. Nejbližší akcí, která by se měla v jeho areálu uskutečnit, budou Polabské vánoční trhy 2020 naplánované na víkendy od 4. prosince. Pro trhy, kde se prodává produkce českých zemědělců, existuje vládní výjimka ze zákazu pořádání hromadných akcí. Musí se ale konat v otevřených prostorách a pořadatelé mají zajistit menší koncentraci lidí v místě konání. Zakázaná je také veškerá konzumace jídla a pití.

Světový šampionát bodovaných exotů C.O.M., který se měl konat v lednu 2021 v Portugalsku, byl zrušen

Letos již žádné výstavy neproběhnou

Na leden 2021 přesunulo Výstaviště Lysá nad Labem také tradiční výstavu Chovatel, která se koná pravidelně v listopadu. Podzimní vlna pandemie Covid-19 vedla rovněž ke zrušení lednového světového šampionátu C.O.M. bodovaného exotického ptactva, který se měl konat v Portugalsku (původně měl být ve španělské Valencii, ale kvůli špatnému epidemiologickému vývoji ve Španělsku byl přesunut do Portugalska, kde se však také situace zhoršila natolik, že výbor C.O.M. rozhodl tento ročník zcela zrušit). Tuzemské chovatelské burzy mohou pokračovat, ale pouze v případě, že se konají ve venkovních prostorách a organizátoři zajistí dezinfekci, omezí počet účastníků, kteří se v danou chvíli nachází v areálu a všichni musí mít povinně roušky.

EXOTA Olomouc 2020, která se měla konat začátkem října, byla organizátory zrušena již během jarní vlny epidemie koronaviru a přesunuta na říjen příštího roku. Tradičně se přitom tato výstava koná jednou za dva roky. V nedávné minulosti byla EXOTA přesunuta o jeden rok kvůli rekonstrukci olomouckého Výstaviště Flora, aktuální posun ji tedy vrátí do tradičních lichých roků. Od roku 2018 je součástí EXOTY Olomouc i stejnojmenný mezinárodní kongres pro chovatele papoušků, jehož první ročník si nenechaly ujít chovatelské kapacity ze Spojených států, Mexika, Belgie či Německa.

Zoo jsou zavřené minimálně do 25. října, burza v Přerově proběhne venku a nad Exotikou visí otazník

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Rychlejší než detektor kouře: ochočený amazoňan zachránil svého majitele z hořícího domu

Dálší článek

Tasmánie počítá neofémy oranžovobřiché: ze zimovišť se jich vrátilo už 40, nejvíc za dekádu

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější