Do třetice to vyjde? AviMarkt Europe, bývalá burza ve Zwolle, má nový termín 10. září

Dvakrát odložená největší ptačí burza v Evropě, AviMarkt Europe v holandském ‚s-Hertogenboschu (náhrada za někdejší burzy ve Zwolle) se má definitivně uskutečnit v sobotu 10. září 2022. Informovali o tom organizátoři prostřednictvím svojí oficiální stránky na sociální síti Facebook. Předchozí dva termíny, 18. září 2021 a 19. února 2022, byly zrušeny kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru a také kvůli ptačí chřipce. Ze stejného důvodu se loni na podzim nekonala ani největší jihoevropská ptačí burza a výstava v italském Reggiu Emilia. Pořadatelé AviMarktu Europe oznámili, že objednávky prodejních míst na zářijovou burzu spustí 19. června.

Novým místem, kam se přesouvají někdejší ptačí burzy ve Zwolle, je veletržní a koncertní hala Brabanthallen v ‚s-Hertogenboschu. „Jde o lokalitu, která může zaručit budoucnost ptačího trhu s prostory o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních, více než 4 000 parkovacími místy a je snadno dosažitelná,“ popisují organizátoři. „Kvůli stěhování ze Zwolle jsme byli nuceni změnit název trhů. Vybrali jsme AviMarkt-Europe, který odkazuje na ptáky (latinsky Aves), trh a mezinárodní charakter akce,“ dodávají. K dispozici má být 3 000 metrů prodejní plochy pro více než 600 prodejců a do haly se vejde přes 7 500 návštěvníků. V září půjde o premiéru, po zrušení akcí ve Zwolle se burza kvůli pandemii koronaviru nekonala.

Největší evropská ptačí burza v nizozemském Zwolle definitivně končí. Přesune se do ‚s-Hertogenboschu

Prodej ptáků z přenosek je zakázaný

‚s-Hertogenbosch je hlavním městem nizozemské provincie Severní Brabantsko. Leží na řece Dommel a průplavu Zuid Willemsvaart v bažinaté krajině asi 80 km jižně od Amsterdamu. Od Zwolle je toto místo vzdáleno zhruba 90 km jihozápadně a pro chovatele z České republiky a Slovenska znamená přemístění burzy o něco delší cestu. Zatímco z Prahy do Zwolle (vzdálenost 788 km) se dalo dojet pohodlně za sedm a půl hodiny, cesta do ‚s-Hertogenboschu dlouhá 841 km zabere více než osm hodin. Do německého Halle se jede po stejné trase jako do Zwolle, poté se ale pokračuje na Kassel, Dortmund a Essen. Stále to ale je kratší cesta než na další slavnou evropskou burzu v italském Reggio Emilia, kam se z Prahy jede 917 km zhruba devět hodin.

Pořadatelé AviMarktu Europe již zveřejnili ceny za pronájem prodejních ploch i vstupenek na obnovenou burzu. Za jeden metr na stolech umístěných podél vnitřních stěn haly si budou účtovat 19,50 euro bez daně, za metr na stolech umístěných v prostoru haly pak 12,50 euro. Vstupné vyjde v předprodeji přes internet na 7 euro. Prodejci ptáků musí počítat s přísnou kontrolou jejich zdravotního stavu, patřičné dokumentace a také s tím, že prodej bude povolen pouze v bodovacích nebo jiných klecích, nikoli z přepravek. „Nabízení ptáci jsou přísně kontrolováni. Pokud ptáci nesplňují požadované podmínky, budou při vstupu odmítnuti. Po celý den jsou navíc přítomni dva veterináři, kteří vše bedlivě dohlížejí,“ upozorňují pořadatelé burzy.

Ani italská ptačí burza a výstava v Reggio Emilia, kam jezdí hodně českých chovatelů, se letos neuskuteční

Úvodní foto: AviMarkt Europe

Předchozí článek

Marcel Kohout chystá dětskou Zoo Janov včetně papoušků, otevřít by měla do roku 2026

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 8. až 10. dubna 2022

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější