Zoo Brno zdražilo vstupné v hlavní sezóně, výrazně ale zlevnilo nepřenosné permanentky

Výrazné změny v ceníku vstupného zavádí od března brněnská zoologická zahrada. Zvyšuje se jednorázové vstupné v hlavní sezóně jak pro dospělé, tak studenty, děti, seniory a ZTP. Zdražily se i ceny přenosných permanentek. Zoo se naopak rozhodla výrazně snížit cenu nepřenosných permanentek a také rodinných vstupenek mimo hlavní sezónu. Cena jednorázových vstupenek mimo sezónu se nemění. Důvodem změn jsou vyšší provozní náklady zoologické zahrady, do nichž se promítají ceny energií a veškerých dalších vstupů. Zahrada plánované zdražování avizovala již na přelomu roku, kdy server Ararauna.cz oslovil všechny zoo licencované ministerstvem životního prostředí s otázkou na úpravy ceníků vstupného.

Permanentky téměř za polovic

Výší slev na nepřenosné permanentky brněnská zoo příjemně překvapila. Slevy se pohybují od 40 do 47 procent. Dospělí tak za roční vstup zaplatí 720 korun místo dosavadních 1200 Kč, senioři, studenti, děti od tří do 15 let a držitelé průkazů ZTP zase 480 místo 900 Kč a rodinná permanentka pro dva dospělé a dvě až tři děti do 15 let nově vyjde na 1920 korun místo 3400 Kč. „Chceme vyjít vstříc těm, kteří na Mniší horu chodí často a pravidelně. Výrazné zlevnění se týká všech druhů nepřenosných permanentek. Ušetří tak dospělí, děti, studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP i celé rodiny,“ uvedla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Naopak za jednorázový vstup si návštěvníci Zoo Brno od včerejška připlatí. Zahrada tak chce pokrýt zvýšené náklady na energie. Loni sice spotřebovala o necelá čtyři procenta méně elektrické energie, o 18 procent méně zemního plynu a o takřka o třetinu méně vody, celkové náklady za energie se ale oproti roku 2021 zvýšily o 80 procent. „I proto jsme se rozhodli zvýšit cenu přenosných permanentek na pět vstupů a jednorázových vstupenek, nebudeme ale zdražovat mimosezónní vstupné. Dospělí a rodina si v sezóně, tedy od března do října, připlatí 30 korun, zvýhodněné vstupné stoupne jen o 10 korun. Snažili jsme se držet ceny stále tak, aby byly ve srovnání s jinými podobnými turistickými cíli atraktivní,“ uvedla Dungelová.

Úspěšný papouščí rok v Zoo Brno: odchovala nestory kea, vazy velké, latamy i lorie

Mimo sezónu zlevnily i rodinné vstupenky

Na druhou stranu zoo chtěla zvýhodnit a odměnit ty, kteří ji navštěvují častěji, proto přikročila k výraznému zlevnění nepřenosných permanentek. Zároveň celý ceník vstupného zjednodušila. Z každé vstupenky jdou automaticky tři koruny na projekt Jsme v tom spolu, který Zoo Brno pomáhá chránit zvířata, biodiverzitu a financuje tak programy na ochranu přírody. „Doposud si bylo možné vybrat, zda lidé tento projekt podpoří. Jak se ukázalo v minulých letech, drtivá většina návštěvníků na ochranu biodiverzity přispívala. Za to jim moc děkujeme, nesmírně si toho vážíme,“ uvádí zoo.

Sezónní jednorázové vstupné do Zoo Brno se od března zvýšilo na 180 Kč pro dospělé (ze 150 Kč), na 120 Kč pro studenty, seniory, děti od tří do 15 let a držitele průkazů ZTP (ze 110 Kč) a na 480 Kč za rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě až tří děti ve věku od tří do 15 let (ze 450 Kč). Za psa nově návštěvníci v hlavní sezóně i mimo ni zaplatí 100 Kč místo 50. Mimo sezónu se ceny jednorázového vstupného nemění, až na rodinnou vstupenku, která naopak zlevnila z 380 na 350 korun. Zároveň s úpravou ceníku a zahájením hlavní sezóny se prodloužila otevírací doba Zoo Brno do 17 hodin.

Brněnské zoo se podařilo odchovat nestory kea, hned napoprvé pod rodiči

Úvodní foto: Zoo Brno

Předchozí článek

Úbytek holubů v Londýně během lockdownů přinutil sokoly lovit více invazních papoušků

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 3. až 5. března 2023

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější