Pražská zoo ode dneška zvyšuje vstupné na 330 Kč, děti zaplatí 250 Kč. Online vstupenky vyjdou levněji

Výrazné navýšení vstupného zavádí ode dneška pražská zoologická zahrada. Při koupi na pokladně vyjde nově vstupenka pro dospělého na 330 korun místo dosavadních 250, pro dítě od tří do 15 let a studenty pak na 250 korun místo dosavadních 200. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti od tří do 15 let nově vyjde na rovných 1000 Kč místo 800 Kč. Změnu ceníku na návrh pražské zoo již schválil její zřizovatel, pražský magistrát. Důvodem ke zdražení je růst cen energií, krmiva i dalších provozních nákladů zahrady. Naposledy Zoo Praha zdražovala v roce 2020 před pandemií koronaviru. Pokud si zájemci zakoupí vstupné dopředu online, vyjde je výrazně levněji než u samotných pokladen. Zejména pak vstupné pro děti, studenty a seniory.

Významné zdražení se dotklo i permanentek. Pro dospělé se cena takové vstupenky na 12 samostatných vstupů zvýšila z 1000 na 1800 korun, pro děti z 600 na 900 korun, pro důchodce ze 450 na 600 korun a pro rodiny z 2500 na 4000 korun. O 50 korun se také zvýšila cena vstupenky pro psa, ze 100 na 150 korun. Při online nákupu vstupenky zůstává cena pro děti, studenty a seniory stejná jako před změnou, tedy 200 korun pro děti od tří do 15 let a studenty a 150 korun pro seniory. Těm se cena vstupného nezvýšila ani u pokladen. Senioři nad 70 let nadále platí za vstup do Zoo Praha symbolickou jednu korunu. Nezlevněné vstupné pro dospělého návštěvníka vyjde online na 300 korun, tedy o 30 korun levněji než u pokladny a o 50 korun dráž, než stálo vstupné do včerejška.

Které zoo se chystají zdražit vstupné a od kdy? Přehled po jednotlivých krajích

Zdražení nechystáme, tvrdila zoo ještě v lednu

„Úpravu cen vstupného do Zoo Praha jsme připravovali dlouhodobě, promyšleně a pokud možno citlivě. Vzhledem k nárůstu cen energií i dalších komodit je již opravdu nezbytná, ostatně se o ní uvažovalo již před časem,“ citovala ředitele pražské zoo Miroslava Bobka, který je momentálně pracovně v Kamerunu, agentura ČTK. Přitom ještě začátkem ledna, kdy Ararauna.cz oslovovala všechny zoologické zahrady s licencí od ministerstva životního prostředí s dotazem, zda chystají pro letošek zdražení vstupného a případně jaké, ředitel pražské zoo uvedl, že se k Novému roku nic nemění a zdražení nepředpokládal ani v průběhu roku s tím, že zahrada počítá s podporou zřizovatele pro pokrytí zvýšených nákladů na energie.

Kromě pražské zoo letos už zvyšovaly ceník vstupného zoologické zahrady v Brně, Olomouci, Děčíně či v Dvorci u Borovan na jihu Čech. Brněnská zoo ale například zdražila pouze vstupné v hlavní sezóně a naopak výrazně snížilo cenu roční permanentky pro dospělé z 1200 na 720 korun, pro děti od tří do 15 let, studenty a seniory z 900 na 480 korun a pro rodiny z 3400 na 1920 korun. „Chceme vyjít vstříc těm, kteří na Mniší horu chodí často a pravidelně. Výrazné zlevnění se týká všech druhů nepřenosných permanentek. Ušetří tak dospělí, děti, studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP i celé rodiny,“ uvedla začátkem března ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová. Mimo hlavní sezónu pak brněnská zoo dokonce zlevnila jednorázové rodinné vstupenky.

Zoo Brno zdražilo vstupné v hlavní sezóně, výrazně ale zlevnilo nepřenosné permanentky

Úvodní foto: Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!