Břeclavská burza si napodruhé pohoršila. Bylo to počasím, míní organizátoři

Méně návštěvníků než napoprvé měla uplynulou neděli chovatelská burza v Břeclavi. Podle organizátora Adama Hellingera z Okresního výboru Českého svazu chovatelů v Břeclavi na trhy zavítalo asi sedm set návštěvníků, což je o sto méně než při premiéře 18. listopadu. „Bylo špatné počasí, lilo jako z konve. Ani cesty nebyly žádný zázrak, takže se nižší návštěvnost dala předpokládat,“ řekl organizátor serveru Ararauna.cz. Oproti listopadové burze ale nechyběli výkupčí exotického ptactva, ani prodejci krmiva.

U výkupčích a prodejců došlo ke zlepšení

„Výkupčí přijeli dva, kteří se nám dopředu ohlásili, a potom ještě jeden neohlášený. Od kolegů vím, že výkupní cena andulek byla 70 korun a u korel 200 korun,“ popisuje Hellinger. Místo jednoho prodejce krmiva, který se objevil na listopadové burze a poměrně brzy rozprodal veškerý sortiment, jich tentokrát přijelo pět. „Dva jsme snad podchytili dlouhodobě, ale chyběl nám prodejce chovatelských potřeb – misek a dopňků. Smluvený pán tedy přijel, ale byl nemocný, tak si jen obhlédnul místo a přislíbil účast od ledna,“ dodal organizátor.

ČTĚTE TAKÉ: Hodonínská ptačí burza dostane „konkurenci“. Každou třetí neděli v měsíci v Břeclavi

Oproti prvnímu chovatelskému setkání došlo i k rozdělení prodejců zvířat na sekce, aby nebyli pohromadě exotičtí ptáci a drůbež s holuby. „Velkými cedulemi jsme označili část prodejní haly pro holuby a drůbež a druhou část pro exoty. Je to nejlepší možné rozdělení, jaké v našich podmínkách lze udělat. Každá sekce byla v jiné polovině haly,“ uvedl Hellinger. Právě spojení prodeje drůbeže a exotů patřilo mezi časté výtky k břeclavské burze na internetových diskusích. Stejně jako úroveň osvětlení haly, které organizátoři v prosinci zlepšili. „Dodělávali jsme ho ještě den před burzou, už za tmy, takže jsme ho rovnou vyzkoušeli v praxi,“ říká Hellinger.

Vstup do prodejní haly na chovatelských trzích v Břeclavi (Foto: Adam Hellinger)

„Není možné nás srovnávat s Přerovem“

Pořadatelé burzy rovněž zaznamenali negativní ohlasy na fakt, že prodejní hala bývalé tržnice nebyla vytápěná. Adam Hellinger ale namítá, že vytápění organizátoři nikdy neslibovali: „Nevím kde se tato nepravdivá informace vzala, od nás jistě ne. Současný stav oken ani vytápění neumožňuje. Je tedy pochopitelné, že tam bude v zimě zima, ale i to, že když na základě této nepravdy někdo jede s očekáváním vytápěné haly, převládají u něj negativní pocity. V areálu jsme od letošního října a nemůžeme mít hned opravenou střechu, okna, osvětlení nebo zavezené všechny nerovnosti parkoviště, aby tam nestála místy voda. Parkovacích míst je však u haly i v okolí tolik, že jde spíše o kosmetickou vadu, kterou přesto hodláme řešit.“

NAPSALI JSME: Hodonínská burza si kritiku nepřipouští. Ani silnou konkurenci, která jí vzniká v Břeclavi

Srovnávání břeclavské burzy se zavedou akcí v Přerově v internetových diskusích sice pořadatele těší, ale nepovažují ho za realistické, protože přerovské trhy disponují zcela jiným zázemím a jsou již dlouhou dobu zavedenou kvalitní značkou, které nemohou a ani nechtějí konkurovat. „Kritiku bereme, ale týká se nedostatků, kterých si jsme vědomi. Máme v plánu je řešit, ale záleží to na financích. Chce to čas, budeme to dělat postupně. Myslím si ale, že od doby, kdy jsme si halu pronajali, jsme do její dnešní podoby odvedli velký kus práce. Předtím v ní byl odpad, který jsme zlikvidovali, zabral celý kontejner. Jen co se trochu zlepší počasí, opět se pustíme do jejího zvelebování,“ ujišťuje Adam Hellinger. Příští burza by se měla v Břeclavi uskutečnit třetí lednovou neděli – tedy 20. ledna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..