Všechna zoo v Česku jsou uzavřena, stejně tak Loro Parque a kvůli koronaviru nepřijímá návštěvy ani německé ACTP

UVNITŘ VIDEO – Celostátní karanténa vyhlášená vládou kvůli zabránění šíření nákazy novým typem koronaviru COVID-19 uzavřela až do odvolání brány všech zoologických zahrad v České republice. Veškerým návštěvám se uzavírají i soukromá chovná zařízení, jako například Sdružení na ochranu ohrožených druhů papoušků (ACTP) v Německu, které chová 90 procent všech v přírodě vyhynulých arů škraboškových a další vzácné druhy papoušků a dalších ptáků. „Učinili jsme veškerá nezbytná opatření k ochraně našich ptáků i týmu a udělali vše potřebné pro blaho zvířat. Všichni ptáci i členové našeho týmu jsou v pořádku,“ uvedlo ACTP na své oficiální stránce na Facebooku.

„Bohužel musíme na neurčito přerušit veškeré návštěvy našeho chovného zařízení. Věříme, že toto opatření potrvá velmi krátkou dobu,“ dodalo ACTP. Na kanárském ostrovu Tenerife se uzavřely brány největšího papouščího parku na světě, Loro Parque. „Vzhledem k současné situaci ohledně zdravotní krize způsobené koronavirem COVID-19, vás lítostí informujeme, že zařízení Loro Parque, Siam Park a Poema del Mar zůstanou až do odvolání uzavřena. Budeme však držet potřebný personál a služby tak, abychom zajistili pohodu všech zvířat v naší péči, což je naší nejvyšší prioritou. Děkujeme všem našim návštěvníkům za porozumění a solidaritu,“ uvádí Loro Parque na svém webu.

Líhnutí mláděte emu hnědého, jak ho během karantény v pražské zoo zachytila ošetřovatelka Iva Babováková (kliknutím na obrázek spustíte video):

Přijďte někdy později, vyzývá pražská zoo

Pražská zoologická zahrada zaváděla omezení pro návštěvníky již od minulého týdne. „Do zoo jsme aktivně přestali zvát začátkem předminulého týdne, minulé úterý jsme zrušili veškerý program, od středy byly zavřené pavilony (byť ve hře bylo i uzavření celé zoo) a od pátku máme zavřeno. Jsou teď zkrátka důležitější věci než návštěva zoo. Přijďte někdy později!“ vyzval návštěvníky zoo prostřednictvím Twitteru ředitel zahrady Miroslav Bobek, který od začátku letošního týdne začal denně na Facebooku zveřejňovat krátká videa ze života zoo bez návštěvníků. Navštěvuje jednotlivé expozice, pavilony a natáčí také krátké rozhovory se zaměstnanci zoo, kteří všichni nosí ochranné roušky.

K TÉMATU: Ptačí burzy v celém Česku jsou až do odvolání zrušeny kvůli opatřením proti šíření koronaviru

Od soboty 14. března až do odvolání je uzavřena také Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích na jižní Moravě. „Návštěvnická sezóna je sice dočasně pozastavena, ale ta chovatelská pokračuje dál,“ upozornila zahrada na své stránce na Facebooku, kde zveřejnila fotografie z kontroly hnízdní budky arů červenoramenných s třemi mláďaty. Již od minulého týdne jsou v celé republice zrušeny také ptačí burzy a chovatelské trhy. Těch se dotklo již dřívější opatření vlády, která zakázala konání všech akcí s účastí 100 a více lidí. Později tento limit snížila na 30 lidí a od tohoto pondělí platí pro celou Českou republika karanténa, tedy zákaz veškerého shromažďování. Opatření má trvat do 24. března s možností dalšího prodloužení.

Úvodní foto: Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..