Papouščí zoo Bošovice zahajuje 11. návštěvnickou sezónu, omezení jsou minimální

Skoro o šest týdnů později než obvykle dnes otevírá své brány návštěvníkům Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích na jihu Moravy. Zatímco v jiných letech tak činila již 1. března, letos musela počkat na částečné rozvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. Ode dneška jsou rozhodnutím vlády zpřístupněny venkovní areály všech zoologických a botanických zahrad. Nepřístupné zůstávají pouze vnitřní pavilony a expozice, což se ale Papouščí zoologické zahrady netýká, protože veškeré její expozice jsou venkovní. Jediné, co návštěvník pocítí, je uzavření Café Kakadu: občerstvení, ale i suvenýry a chovatelskou literaturu lze nakoupit pouze prostřednictvím okénka na pokladně u vstupu do zoo.

„Otevírací doba je od 10:00 do 18:00 hodin každý den. Prodej vstupenek přímo na pokladně. I přes omezenou kapacitu návštěvníků na 20 procent věříme, že máme dostatečné kapacity areálu (přijeďte). Prosíme o respektování nařízení (vstup jen s respirátorem nebo nanorouškou),“ informuje zoo na své oficiální stránce na Facebooku. Letošní sezóna je v Bošovicích již jedenáctá po otevření zoo veřejnosti. A druhá, která je narušena pandemií koronaviru. V loňském roce musela být zoo uzavřena krátce po zahájení sezóny a znovu otevřela až 30. dubna. Do dalšího podzimního uzavření, které přišlo zhruba měsíc před plánovaným ukončením návštěvnické sezóny, které je v Bošovicích tradičně 17. listopadu, stačila zoo uvítat takřka rekordní počet 40 tisíc návštěvníků.

Pokračuje výstavba Dětské zoo

Loňská letní sezóna byla v Bošovicích velmi silná a podpořila ji kromě tehdejšího zákazu cestování do zahraničí také nová marketingová kampaň včetně dvacítky velkých billboardů po celém Jihomoravském kraji. Jenom během letních prázdnin zavítalo do zoo o 50 procent více návštěvníků oproti rekordnímu roku 2019. S podzimní uzávěrou pak zoo začala řešit problémy s provozními náklady, protože jejím hlavním příjmem je vstupné od návštěvníků a také prodej suvenýrů. Zahrada oslovila své příznivce a získala od nich finanční prostředky i krmivo pro papoušky. Pokračovat mohla také výstavba dětské zoo v dolní části areálu zahrady, jež by se měla otevřít snad již v průběhu letošní sezóny. Další rozvoj zoo je ale kvůli nejasným výhledům s pandemií koronaviru pozastaven.

Bošovická zoologická zahrada aktuálně chová 54 druhů papoušků a rovněž v letošní sezóně představí nové druhy, které u ní dosud návštěvníci neviděli. Oproti minulé sezóně však také o jeden papouščí druh přišla: ukončila chov kakadua žlutočečelatého. Šlo o bývalého domácího mazlíčka, kterého se zoo ujala a doufala, že se jí ho podaří dopárovat. Ochočení kakaduové se ale většinou pro chov nehodí, a tak se Papouščí zoo rozhodla uvolnit voliéru jiným papouškům, u kterých je pravděpodobnější, že vytvoří harmonický pár. Z kakaduů v Bošovicích zůstávají a jsou k vidění kakaduové bílí a žlutolící, a také korely chocholaté, což jsou vlastně nejmenší zástupci kakaduů.

Úvodní foto: Papouščí zoo Bošovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!